Cudowny pociąg przyjechał do Jezierzyc

bajka2W minioną sobotę, na hali sportowo – widowiskowej w Jezierzycach już po raz szósty, wystąpiła grupa teatralna Zaradni. Tegoroczny spektakl nosił tytuł „Cudowny pociąg, czyli zwierzęta małe i duże i ich wspaniałe podróże” w reżyserii Hajki Święch. W tegorocznej bajce ,,Magiczny pociąg-czyli zwierzęta małe i duże i ich szalone podróże wystąpiły same zwierzęta” na scenie pojawiły się: koty, psy, wielbłąd, pingwin, lis kaczka i wiele innych. Spektakl był częścią Balu Integracyjnego dla dzieci z gminy, który już tradycyjnie zorganizowali: Stowarzyszenie Dobre Serca, Centrum Kultury i Biblioteka Publiczna Gminy Słupsk oraz Gminny Ośrodek Pomocy Społecznej. Tegoroczny występ, oprócz bogatej scenografii wzbogaciła obecność ciuchci elektrycznej, która cieszyła się dużym zainteresowaniem wśród najmłodszych. Już tradycyjnie po przedstawieniu dzieci odwiedził Mikołaj, który przyniósł paczki dla każdego malucha. W tegorocznym balu uczestniczyło ponad 400 dzieci, które wspólnie brały udział w zabawach przygotowanych przez kadrę Szkoły Podstawowej im. W. Witosa w Bierkowie. Uczestniczyło w nim ponad 400 dzieci. Każdy maluch oprócz paczki, otrzymał również słodki poczęstunek. W imieniu Stowarzyszenia Dobre Serca oraz Gminy Słupsk dziękujemy wszystkim zaangażowanym, za pracę, poświęcony czas oraz wspólną organizację tej wspaniałej inicjatywy.

więcej zdjęć tutaj