Mistrzostwa Gminy Słupsk w Tenisie Stołowym

DSC_0521Centrum Kultury i Biblioteka Publiczna Gminy Słupsk oraz Ośrodek Sportu i Rekreacji Gminy Słupsk byli organizatorami III Mistrzostw Gminy w Tenisie Stołowym. Zawody tradycyjnie odbyły się w hali widowiskowo-sportowej w Jezierzycach. Do rywalizacji przystąpiło prawie 50 zawodników z kilkunastu sołectw. Mecze toczyły się do dwóch, a od fazy półfinałowej trzech wygranych setów. W kategorii szkół podstawowych wygrała Samanta Muca (Redęcin), przed Moniką Kubacką (Krępa Słupska) i Natanem Sobczakiem (Gałęzinowo). W kategorii szkół gimnazjalnych kolejność przedstawia się następująco: 1 miejsce Bartłomiej Winiarski (Redęcin), miejsce 2 Filip Soroka (Siemianice), a miejsce 3 zajął Dawid Sak Redęcin). Warto podkreślić fakt, że zwycięzca w tej kategorii, czyli Bartłomiej Winiarski już po raz trzeci okazał się mistrzem gminy. Zacięta rywalizacja toczyła się w kategorii OPEN wśród mężczyzn. Na starcie zameldowało się prawie 30 zawodników. Wygrał Paweł Muca (Redęcin), który w pokonanym polu zostawił Piotra Przybylskiego (Siemianice – zwycięzcę dwóch poprzednich edycji) i Arkadiusza Ptaszkowskiego (Bruskowo Wielkie). Wśród  kobiet  w kategorii OPEN bezkonkurencyjna okazała się Izabela Kubacka (Krępa Sł.), wyprzedzając Samantę Mucę (Redęcin) i Monikę Kubacką (Krępa Sł.).  Najlepsi zawodnicy otrzymali  puchary i nagrody rzeczowe. Funkcję sędziego zawodów pełnił znany animator tenisa stołowego i sportu w ogóle Mirosław Gintrowicz.