„Razem ku kulturze”

krepa2Centrum Kultury i Biblioteka Publiczna Gminy  rozpoczyna spotkania w ramach projektu „Razem ku kulturze”, który otrzymał dofinansowanie w konkursie Narodowego Centrum Kultury – Dom Kultury + Inicjatywy Lokalne 2016.

Przedsięwzięcie skierowane jest do mieszkańców sołectw z terenu Gminy Słupsk. Zakłada diagnozę stanu kultury i potrzeb kulturalnych na terenie Gminy.

W pierwszym etapie zostanie przeprowadzona diagnoza potrzeb kulturalnych różnych grup społecznych. Będziemy Państwa pytać zarówno w trakcie spotkań w świetlicach, jak i za pomocą ankiety w jakich działaniach chcielibyście wziąć udział, jakie działania wspólnie z nami zrealizować. Chcemy aby w wyniku realizacji projektu nasza oferta pełniej odpowiadała na potrzeby lokalnych społeczności i przyczyniała się do ich rozwoju.

Zasadniczym celem projektu jest nawiązanie współpracy z grupami, osobami, liderami społecznymi, z którymi dotąd nie współpracowaliśmy lub współpraca ta była okazjonalna. W ramach spotkań dla każdej z uczestniczących w projekcie miejscowości zostanie stworzona mapa kulturalno-społeczna. Pozwoli to zgromadzić wiedzę o instytucjach, stowarzyszeniach i mieszkańcach – ich pasjach, zainteresowaniach , talentach i potrzebach.

W trakcie spotkań zachęcać będziemy Państwa do zgłaszania swoich pomysłów na inicjatywy kulturalne, które będą miały szansę być sfinansowane w ramach II części projektu.

W maju zostanie ogłoszony konkurs na inicjatywy lokalne. 4-7 najciekawszych projektów złożonych przez Państwa zostanie sfinansowane ze środków programu i zrealizowane jesienią.

Co zrobić aby wziąć udział i mieć szansę na wyrażenie swojej opinii lub zrealizowanie swojego pomysłu?

1. Wziąć udział w zorganizowanych w Państwa świetlicy warsztatach ( w przypadku braku świetlicy w warsztatach w sąsiedniej miejscowości)
  2. MIEĆ POMYSŁ !!!
  3. Opracować go w formie projektu przy pomocy instruktora z CKIBP
  4. Zgłosić go na konkurs 🙂