Redzikowo najlepsze w turnieju sołectw

W sobotnie popołudnie 16 sołectw wystartowało w kolejnej III już edycji Gminnego Turnieju Sołectw. Uroczystego otwarcia dokonała Wójt Gminy Słupsk Barbara Dykier. W trakcie Turnieju emocji nie zabrakło. W 6 przygotowanych przez Centrum Kultury w Głobinie oraz Ośrodek Sportu i Rekreacji  konkurencjach należało wykazać się nie tylko zręcznością, sprawnością, wytrzymałością ale i ….wiedzą. Zadaniami zawodników było przejechanie jak największej odległości na rowerze, zmierzenie się z unihokejem, rzuty do kosza, przebycie wyznaczonej trasy slalomem przez całą drużynę skrępowaną streczem. Kolejna dyscyplina czyli przetransportowanie zawodnika na noszach w jak najszybszym tempie przyprawiła widzów i startujących o chwilę grozy – okazało się że wcale nie tak łatwo jest utrzymać się na noszach. Na koniec reprezentacje miały okazję wykazać się wiedzą w w konkursie „Ale sztuka”, w którym należało rozpoznać na zdjęciach obrazy, rzeźby, miejsca lub budowle. Po zaciętej i wyrównanej walce na podium znalazło się Redzikowo wyprzedzając nieznacznie Krępę Słupską i Strzelino. Miłym akcentem turnieju był głośny i kulturalny doping, a na szczególne uznanie zasługują kibice z Wieszyna. Dla wszystkich uczestników organizatorzy przygotowali nagrody rzeczowe, a dla pierwszych trzech miejsc dodatkowo  okazałe puchary.

Miejsce I             Redzikowo 82p

Miejsce II            Krępa Słupska  75p