Wojewódzki Turniej KGW w Jezierzycach

kkw2

Hala Widowiskowo-Sportowa w Jezierzycach w miniony weekend gościła 14 Kół Gospodyń Wiejskich z całego województwa – laureatów Powiatowych Turniejów KGW. Nasz powiat reprezentowało Koło Gospodyń z Kępic. Zadaniami startujących pań było: przygotowanie tablicy informacyjnej – tutaj najlepsze okazało się KGW z Czernina (powiat sztumski), pierogów degustowanych przez komisję – najsmaczniejsze okazały się przygotowane przez panie z Gnieżdżewa ( powiat pucki), najładniejszy strój wykonany z gazet zaprezentowało KGW z Świerzenka (powiat bytowski), najlepiej śpiewające panie mają w KGW Wielki Klincz (powiat kościerski), zaś najlepiej tańczące w KGW Chwaszczyno (powiat kartuski). Nagrodę Grand Prix  jury przyznało bezapelacyjnie KGW z Bobowa (powiat starogardzki). Otrzymało ono nagrodę w wysokości 2000 zł ufundowana przez marszałka województwa. Pomiędzy poszczególnymi prezentacjami wystąpiły lokalne zespoły: Bierkowianki, Arabeski oraz Maxi Energa. W trakcie obrad jury czas oczekiwania wypełnił swoim występem ustecki zespół One Moment porywając wszystkie panie do tańca. Organizatorami Turnieju byli Samorząd Województwa Pomorskiego, Pomorski Ośrodek Doradztwa Rolniczego w Gdańsku, Wojewódzki Związek Rolników, Kółek i Organizacji Rolniczych, Powiat Słupski, Gmina Słupsk oraz Centrum Kultury i Biblioteka Publiczna Gminy Słupsk. Organizatorzy pragną serdecznie podziękować za pomoc w realizacji imprezy gminnym jednostkom OSP, Dyrektorowi ZS w Jezierzycach p. Tadeuszowi Frąckowskiemu, Ośrodkowi Sportu i Rekreacji Gminy Słupsk, Przedsiębiorstwu Gospodarki Komunalnej ze Słupska, Słupskiemu Inkubatorowi Technologicznemu, Kołom Gospodyń z Lubuczewa, Redzikowa i Jezierzyc Osiedla, a także sponsorom: Annie i Piotrowi Powęzka z firmy „Hubart” z Bruskowa Wielkiego, Feliksowi Karnickiemu z winnicy „Anna de Croy” z Głobina, Grażynie i Leszkowi Onisiewicz z pasieki „Wędrowna Barć” w Krzemienicy, firmie przetwórstwa rybnego „Mirko” z Głobina oraz Robertowi Adkonisowi z fermy jaj z Kwakowa.