Kolejne sukcesy naszych tancerzy breakdance

12928147_777327765744560_8480304058212502942_n W dniach 1/3.04.16 r. odbyły się po raz dziewiąty międzynarodowe zawody breakdance „Breakmania” w Kętrzynie. W turnieju brały udział ekipy z Białorusi, Litwy, Łotwy, Rosji, Polski oraz Ukrainy. Blisko 200 tancerzy przez 3 dni walczyło o miejsca na podium. Pierwszego dnia odbyły się bitwy 1 vs. 1 w kategorii pow. 15 lat. Słupsk i Gminę Słupsk reprezentowało aż dziesięciu zawodników. Tego dnia najlepszym zawodnikiem okazał się Tomek Głuszek ( Bboy Korea,19 lat) ze Słupska. Jego przygotowanie oraz waleczna postawa zdecydowanie porwały sędziów. Tomek zdobył I miejsce pokonując blisko 50 przeciwników ze swojej kategorii. Drugi dzień był jeszcze bardziej obfity w sukcesy. W sobotę odbyła się najważniejsza część turnieju: walki dla dziewczyn( Bgirls), a także 5 vs 5. Tego dnia grupa Haribo była nastawiona tylko na miejsca na podium. I tak ostatecznie ciężkie treningi zaowocowały ogromnymi sukcesami: w kategorii Bgirls miejsce I zdobyła Julia Malek (12 lat, Haribo Crew) z Siemianic pokonując na swojej drodze dużo starsze przeciwniczki. Miejsce III zdobyła Julia Kalata (17 lat, Haribo Crew) z Kusowa. Największym jednak zaskoczeniem okazał się finał, ponieważ dwie ekipy reprezentujące Haribo Crew spotkały się w walce o I miejsce. Ostatecznie I miejsce trafiło do ekipy, w której był Paweł Kamiński mistrz Europy z 2014 roku ,trener młodych tancerzy breakdance w Gminie Słupsk. „Tego dnia nikt nie mógł nas zatrzymać. Czułem, że praca jaką wykonujemy na sali musi przynieść efekty, to zwycięstwo pozawala nam teraz z optymizmem patrzeć na nadchodzące mistrzostwa Europy w Niemczech, które odbędą się 7 maja w Stralsund – dodaje Bboy Pawlotti.
Ostatni dzień – niedziela – należała do dzieci: kategorie 1 vs. 1 oraz 5 vs. 5.
Blisko 150 młodych tancerzy z kraju i zagranicy walczyło na parkiecie o miejsca na podium. W tym dniu Słupsk również błyszczał na parkiecie – Julia Malek ( Bgirl Julianna, 12 lat ) z Siemianic wygrała Bgirls Battle. Walki 5 vs. 5 były prawdziwym wyzwaniem. Poziom jaki preznentowały dzieci, niczym nie odstawał od zawodowych tancerzy.
Grupa Haribo Crew kolejny raz dociera do finału. Po zaciętym boju z ekipą mistrza świata z 2014 roku Tomka Chorzelewskiego znanego z programu Super Dzieciak, ulegają bardziej doświadczonej ekipie i ostatecznie zajmując II miejsce.
Czas spędzony na Mazurach był bardzo cenny dla młodych tancerzy, a doświadczenia zdobyte na „Breakmanii” grupa Haribo Crew przełoży na dalsze treningi w Grąsinie i Głobinie, tak aby 7 maja móc stoczyć taneczne walki prze
ciw najlepszych w Europie.