Sukcesy uczestników zajęć w pracowni ceramicznej w Głobinie

W dniu 8 kwietnia 2016 roku w Zespole „Centrum Edukacji Kulturalnej Dzieci i Młodzieży” we Wrocławiu komisja konkursowa w składzie:

1. Jacek Marek – dyrektor Zespołu „Centrum Edukacji Kulturalnej Dzieci i Młodzieży” we Wrocławiu
  2. Joanna Teper – artysta ceramik, wykładowca wrocławskiej Akademii Sztuk Pięknych
  3. Marcin Makarewicz – artysta rzeźbiarz, grafik designer

po przejrzeniu i wnikliwej ocenie 4859 prac malarskich, rysunkowych i graficznych oraz 122 prac przestrzennych nadesłanych na VI Ogólnopolski Konkurs Plastyczny „ŚWIAT DINOZAURÓW” przyznała w kategorii ceramika w grupie wiekowej najmłodsi nagrodę i wyróżnienie dla dzieci – uczestników zajęć ceramicznych w CKiBP gminy Słupsk w Głobinie.

Maja Jakołcewicz otrzymała nagrodę a Mateusz Leszkiewicz wyróżnienie za swoje prace – dinozaury.

Prace wykonane w trakcie zajęć ceramicznych prowadzonych przez Tomasza Furmanek. Serdecznie gratulujemy naszym młodym artystom i liczymy na dalsze sukcesy.

To już kolejny sukces uczestników zajęć.

26 lutego 2016 r. o godzinie 17:00 w Sali Widowiskowej Słupskiego Ośrodka Kultury przy ul. Braci Gierymskich 1 zostali wyłonieni laureaci cyklicznego konkursu dla twórców „Niekontrolowany Obszar Wrażliwości”. Tegoroczną edycję swoim patronatem objęli: Marszałek Województwa Pomorskiego – Mieczysław Struk, Prezydent Miasta Słupska – Robert Biedroń oraz Starosta Powiatu Słupskiego – Zdzisław Kołodziejski. Ogłoszeniu zwycięzców towarzyszył będzie  wernisaż wystawy pokonkursowej.

Podczas uroczystości spotkało się kilka pokoleń artystów ze Słupska i Województwa Pomorskiego. Plastycy, często z odległych od siebie miejsc, których jednoczy sztuka i miłość do ziemi pomorskiej. Laureaci otrzymali nagrody od przedstawicieli władz samorządowych wojewódzkich i miejskich oraz od przedstawicieli instytucji kultury, szkół i towarzystw twórczych.

Komisja w składzie: dr Aleksandra Jadczuk, prof. Kazimierz Jałowczyk, Michał Żesławski i Eugeniusz Kozłowski po obejrzeniu 155 prac 86 autorów nadesłanych na Konkurs Niekontrolowany Obszar Wrażliwości: 129 prac malarskich i 26 rzeźb, przyznało min. Nagrodę Prezydenta Miasta Słupska. Otrzymał ją Michał Galant za rzeźbę ceramiczną „Przekąska” . Pan Michał uczestniczy w zajęciach pracowni ceramicznej w Centrum Kultury i Biblioteka Publiczna gminy Słupsk w Głobinie. Opiekunem i instruktorem zajęć ceramicznych jest Tomasz Furmanek. Gratulujemy Panu Michałowi nagrody i liczymy na dalszą współpracę.