Wiosna przyszła do Bierkowa

DSC_0435

Rekordowa liczba ponad 100 uczestników wzięła udział w tegorocznym Powiatowym Przeglądzie Piosenki Dziecięcej i Młodzieżowej „Idzie Wiosna”. Jury w składzie Jolanta Otwinowska –  wieloletnia wykładowczyni Akademii Pomorskiej, muzyk Marek Glazer oraz multi-instrumentalistka Anna Rapa miało trudny orzech do zgryzienia. 57 wykonawców – solistów i zespołów rywalizowało między sobą w 6 kategoriach : do klasy III SP, klasy IV-VI oraz gimnazja – wszystkie z podziałem na solistów i zespoły. Różnorodność zaprezentowanych stylów muzycznych i wykonań sprawiła, że pomimo iż przegląd  trwał przeszło 5 godzin czas nikomu się nie dłużył. Organizatorem konkursu było Centrum Kultury i Biblioteka Publiczna  Gminy Słupsk zaś wsparcia finansowego udzieliło Starostwo Powiatowe w Słupsku oraz Centrum Edukacji Regionalnej. Przewodnicząca jury po raz kolejny podkreśliła że poziom konkursu z roku na rok staje się coraz wyższy. Warto także zauważyć że w konkursie biorą udział reprezentanci niemal wszystkich gmin z terenu Powiatu Słupskiego. Grand Prix wraz z nagrodą rzeczową powędrowało do młodej wokalistki Julii Wałcerz z  świetlicy w Pobłociu, reprezentującej Gminny Ośrodek Kultury w Główczycach. Julia obecnie uczęszcza do klasy VI SP w Pobłociu. Wykonała utwór „Jaskółka uwięziona” z repertuaru Stana Borysa, który najbardziej przypadł do gustu jury zarówno pod względem wokalnym jak i interpretacyjnym. Do konkursu przygotowywał ją Rafał Przybyło. Zarówno laureatce jak i instruktorowi serdecznie gratulujemy sukcesu.

Grand Prix

Julia Wałcerz – GOK Główczyce – świetlica Pobłocie

Soliści do III klasy SP

Miejsce I        Roksana Kocoń – ZS Siemianice

Miejsce II       Zofia Gębska – SP 1 Ustka

Miejsce III      Paulina Bąbelek – DK Ustka

Soliści klasy IV-VI

Miejsce I – Julia Sztajer – ZS Siemianice

Miejsce II – Żaklina Mike – SP 1 Ustka i Alicja Zamęcka CKiBP Gm. Słupsk – świetlica w Głobinie

Miejsce III – Joanna Płatwa – SP Wytowno, Roksana Garbolińska – SP Zaleskie i Julia Ostrowska – SP Damno

Gimnazja

Miejsce I – Dominika Knapik – ZS Jezierzyce

Miejsce II – Roksana Białek – Centrum Kultury Gminy Ustka

Miejsce III – Roksana Kulpa CKiBP Gm. Słupsk – świetlica Bruskowo Małe

Zespoły klasy I-III

Miejsce I – „Figielek” – DK Ustka

Miejsce II – „Biedronki” – SP Bierkowo

Miejsce III – Skrzaty – ZS Damno

Zespoły klasy IV-VI

Miejsce I Wiolinki – SP Zaleskie

Miejsce II – nie przyznano

Miejsce III – nie przyznano

Zespoły Gimnazja

Miejsce I – „Świerszcze” CKiBP Gm. Słupsk – grupa przy ZS w Jezierzycach

Miejsce II – Weronika Zaron i Klaudia Otowicz – ZS Redzikowo

Miejsce III – nie przyzno

Organizator pragnie podziękować Grażynie Rożnowskiej – dyrektor SP w Bierkowie za gościnne przyjęcie i pomoc w organizacji przeglądu.