Dzień Mieszkańca Gminy Słupsk

W m123inioną sobotę 21 maja w Redzikowie odbył się Dzień Mieszkańca Gminy Słupsk. Zarówno pogoda jak i uczestnicy dopisali. Licznie przybyli zarówno mieszkańcy Gminy Słupsk, miasta Słupska jak i ościennych gmin mieli okazję obejrzeć występy przygotowane przez szkoły z terenu Gminy Słupsk. .Można było obejrzeć zarówno występy wokalne, taneczne, instrumentalne, prezentacje teatralne, jak i  scenki kabaretowe.  Po prezentacji szkół  i oficjalnym przywitaniu wszystkich przybyłych przez p. Wójt Barbarę Dykier rozpoczęła się część artystyczna – prezentacja grup działających na terenie gminy. W ramach części wokalnej zaprezentowała się grupa „Świerszcze” z Jezierzyc oraz zespół działający przy świetlicy w Jezierzycach, w części instrumentalnej wystąpili grający na keyboardzie uczniowie multi-instrumentalistki Anny Rapa, w części zaś tanecznej grupa juniorek Maxi Energa z Redzikowa, grupa reprezentująca Uniwersytet Trzeciego Wieku oraz tancerze break- dance z grupy Haribo Crew prowadzonej przez Pawła Kamińskiego. Dzień Mieszkańca uświetnił występ Marcina Wyrostka wraz z zespołem – laureata drugiej edycji Mam Talent. Wieczorem wszystkich przybyłych do zabawy tanecznej zaprosił zespół Pulsar.

Nie zabrakło także innych atrakcji. Dzieci przez cały czas trwania imprezy mogły skorzystać z bezpłatnych trampolin i zamków dmuchanych, animacji w kąciku dziecięcym, pomalowania twarzy, możliwości stworzenia własnych wyrobów ceramicznych, a także atrakcji przygotowanych przez OSP. O coś dla ciała zadbały Koła Gospodyń Wiejskich – asortyment potraw i ciast mógł zadowolić każdego łasucha. Można było nabyć także wyroby rękodzielnicze. Swój punkt ze sprzętem wojskowym przygotował Batalion Ochrony Bazy w Redzikowie. Z kolei policja zapewniła możliwość znakowania rowerów a dla najmłodszych uczestników posiedzenia w radiowozie. Gminny Ośrodek Pomocy Społecznej zorganizował rodzinny „Bieg z Misiem”. Tuż przed zabawą taneczną z zespołem Pulsar odbyło się losowanie nagród w konkursie „Broszura budżetowa” zorganizowany przez Gminę Słupsk.

Organizatorzy Gmina Słupsk wraz z Centrum Kultury i Biblioteką Publiczną Gminy Słupsk pragną serdecznie podziękować: dyrekcji i pracownikom  Zespołu  Szkół w Redzikowie, szkołom z Bierkowa, Głobina, Jezierzyc, Siemianic, Włynkówka i Wrześcia, prezesowi oraz pracownikom  Parku  Wodnego w Redzikowie , jednostkom OSP, Kołom Gospodyń Wiejskich, Zakładowi Gospodarki Komunalnej w Jezierzycach, Batalionowi Ochrony Bazy w Redzikowie, Policji, Straży Gminnej, Młodzieżowej Radzie Gminy a także sponsorom, wystawcom  i tym wszystkim którzy zaangażowali się w pomoc przy organizacji imprezy

więcej zdjęć tutaj