IV Letni Turniej Sołectw w Redęcinie

PięcDSC_0080ioosobowe drużyny, które zebrały się na placu na przy świetlicy wiejskiej miały za zadanie wykazać się sprawnością w 5 konkurencjach. Zawodnicy konkurowali w  dobrze już znanych z poprzednich edycji turnieju dyscyplinach: „dwa ognie” i strzelectwo oraz wprowadzonych po raz pierwszy 3 nowych konkurencjach. Pierwszą z nich była „Koń jaki jest, każdy widzi, czyli bieg w alkogooglach”. Startowały w nim 4-osobowe drużyny dosiadające drewnianego rumaka. Pierwszy zawodnik działał w alkogooglach, dwaj kolejni mieli zasłonięte oczy. Zadaniem czwartego członka drużyny było kierowanie „koniem” oraz podawanie piłeczek. „Koń” miał za zadanie przebycie wyznaczonego toru slalomem oraz umieszczenie przez zawodnika w alkogooglach pięciu piłeczek w umieszczonych na trasie pojemnikach. Kolejną dyscypliną było „Lustereczko powiedz przecie”. Startowały w niej dwie pary z zespołu. Zawodnicy nr I mieli umieszczony na głowie kubek, a następnie za pomocą lusterka instruowali partnera, który miał zasłonięte oczy jak napełnić ten kubeczek wodą. Ostatnią z nowych dyscyplin było „Podrzucanie świni”. Należało specjalnie uszytą i wypchaną świnią rzucić jak najdalej. Rywalizacja we wszystkich konkurencjach dostarczyła dużo emocji, a także śmiechu i zabawy. Przez cały czas trwania festynu funkcjonowała z wieloma atrakcjami ,,Strefa Malucha”, w której animatorki z Centrum Kultury zabawiały najmłodszych uczestników imprezy. Po podliczeniu wyników tabela przedstawiała się następująco:

Miejsce I – Jezierzyce 63,5p

Miejsce II – Redzikowo 45,5p.

Miejsce III – Redęcin 45p.

Miejsce IV Strzelino 41p

Miejsce V – Gałezinowo 38p

Miejsce VI – Jezierzyce Os. 37p

Miejsce VII – Krępa Słupska 33p

Miejsce VIII – Głobino 31,5p

Miejsce IX – Wieszyno 30p

Miejsce X – Gac 29p

Miejsce XI Kukowo 26p

Miejsce XII Swołowo 23p

Miejsce XIII Wiklino 17,5p

Organizatorem kolejnej już edycji Letniego Turnieju Sołectw byli Gmina Słupsk oraz Centrum Kultury i Biblioteka Publiczna Gminy Słupsk. Ich szefowie i pracownicy specjalne podziękowania kierują do Grzegorza Winiarskiego, sołtysa Radęcina; pracownicy świetlicy Izabeli Jenczyk oraz wszystkich mieszkańców Redęcina za pomoc w organizacji imprezy. Słowa podziękowania należą się także sponsorom, którymi w tym roku byli: Maria Powęzka z firmy”Hubart” z Bruskowa Wielkiego oraz Roman Wójcik z Ośrodka Sportu i Rekreacji Gminy Słupsk. Obowiązki sędziowskie pełnili: Mirosława Sagun – trzykrotna olimpijka w strzelectwie, Władysław Dykty, Mirosław Gintrowicz oraz Maciej Flisak z Centrum Kultury w Głobinie.

więcej zdjęć tutaj