Finał projektu „Zaprośmy zwierzęta do naszych ogrodów”

wp_20160830_005Zakończyła się realizacja projektu w ramach, którego 90 osobowa grupy dzieci i młodzieży z terenu powiatu słupskiego uczestniczyła w ekologicznych warsztatach edukacyjnych z zakresu ochrony zwierząt i opieki nad nimi, promujących postawy proekologiczne oraz przedsięwzięcia związane z ochroną przyrody.

Warsztaty projektowe prowadzone były na terenie Gminy Słupsk – świetlice: Kusowo, Jezierzyce SHR, Kukowo oraz na terenie Gminy Kobylnica – świetlice: Łosino, Widzino. Lubuń.

W ramach projektu zrealizowanych zostało 6 cykli warsztatowych, podczas których przeprowadzono zajęcia tematyczne:

  • „Mali mieszkańcy naszych ogrodów” – zajęcia poświęcone były biologii i znaczeniu zwierząt mogących zamieszkać w naszych ogrodach,
  • „Przyjaciel czy wróg” – zajęcia podczas, których uczestnicy poznali inwazyjne gatunki roślin, najczęściej spotykane w naszych ogrodach, zapoznali się z technikami walki z nimi i zachowaniu środków bezpieczeństwa,
  • „Mały domek – wielka sprawa” – zajęcia praktyczne podczas których uczestnicy/uczestniczki warsztatów z dostępnych materiałów budowali „hotele” dla owadów zapylających.

Realizowany w okresie wakacyjnym projekt, cieszył się dużym zainteresowaniem dzieci i młodzieży, stanowił uatrakcyjnienie letniej oferty świetlicowej i był efektywną i ciekawą formą uzupełnienie wiedzy szkolnej.

Najwięcej radości jednak sprawił uczestnikom wyjazd studyjny pn. „Tajemniczy ogród” czyli wycieczka do Ogrodów Magii, Energii, Czasu i Przestrzeni – Ogrodów Hortulus Spectabilis w Dobrzycy podczas, której dzieci i młodzież z bliska mogły poznać rośliność rzadko spotykaną w naszych ogrodach.

Realizatorem projektu było Stowarzyszenie „Nasza Krepa”.

Projekt współfinansowany był ze środków Starostwa Powiatowego w Słupsku.

wp_20160830_021

wp_20160830_010

wp_20160830_028wp_20160830_039

logo snk logo starostwo

Podziel się na:
  • Facebook
  • Google Bookmarks
  • Twitter
  • Blogger.com
  • Drukuj