Spotkanie z Jolantą Nitkowską- Węglarz

20160928_181625      W świetlicy w Jezierzycach odbyło się spotkanie z twórcami audiobooka, którego treścią jest baśń znanej słupskiej pisarki i dziennikarki Jolanty Nitkowskiej-Węglarz pt. „O skrzatach i tajemnicy czterech wieżyczek”.  Audiobook powstał w ramach projektu pn. „Audiobook na Krętej” realizowanego przez Miejską Bibliotekę Publiczną w Słupsku.
W spotkaniu z liczną grupą mieszkańców Jezierzyc uczestniczyły: Jolanta Nitkowska-Węglarz – autorka baśni,  Ewa Grużewska – ilustratorka, Marta Turkowska – aktorka Teatru Nowego w Słupsku orazi Renata Sztabnik z Miejskiej Biblioteki Publicznej w Słupsku. Autorki audiobooka w interesujący i czasami bardzo zabawny sposób przybliżyły słuchaczom proces powstawania książki mówionej. Jolanta Nitkowska-Węglarz opowiedziała historię miłości księcia pomorskiego Mściwoja do pięknej zakonnicy Sulisławy ze słupskiego klasztoru Norbertanek. Ten mało znany fakt historyczny  stał się pomysłem na napisanie baśni o słupskich skrzatach. Podczas spotkania zebrani zapoznali się również z kulisami nagrywania audiobooka. Twórcom projektu udało się zachęcić i zaangażować do pracy nad książką mówioną grupę więźniów z Oddziału Zewnętrznego w Ustce, którzy wcielili się w rolę lektorów. Warsztaty aktorskie prowadziła  z nimi Marta Turkowska. Aktorka w sposób dowcipny i z humorem przedstawiła zebranym proces przygotowywania aktorów-amatorów. Uczestnicy spotkania w Jezierzycach  mogli usłyszeć fragmenty audiobooka, a także obejrzeć albumy inspirowane baśnią,  które wykonały dzieci z podsłupskich miejscowości oraz podopieczni Placówki Wsparcia Dziennego nr 2 przy MOPR w Słupsku.
Spotkanie z autorkami audiobooka upłynęło w miłej i sympatycznej atmosferze.
Audiobook „O skrzatach i tajemnicy czterech wieżyczek” można wypożyczyć w bibliotece gminnej w Jezierzycach oraz w filii w Bruskowie Wielkim.

dsc_0043dsc_0046