Finały inicjatyw w ramach projektu „Razem ku kulturze”

dsc_134815 października 2016 roku odbyły się finały inicjatyw realizowanych w Warblewie, Swołowie i Krępie Słupskiej. Były one realizowane od sierpnia 2016 roku. W Warblewie zorganizowano miedzy innymi spotkanie z historykiem Marcinem Barnowskim – specjalistą na naszym terenie od gier terenowych bazujących na historii. W ramach warsztatów z nim uczestnicy dowiedzieli się jak zebrać informacje o historii swojej miejscowości oraz jak stworzyć scenariusz gry terenowej. Młodzież zaangażowana w projekt przeprowadziła wywiady z najstarszymi mieszkańcami miejscowości , zebrano także stare fotografie. Na bazie zebranych informacji stworzono grę terenową której inauguracja miała miejsce w trakcie finału. Oprócz tego nie zabrakło warsztatów kulinarnych, krawieckich – przygotowanie kostiumów do gry terenowej, przygotowano także wystawę fotograficzną  „Warblewo wczoraj i dziś”. Zakończenie projektu to zarówno gra terenowa w której wystartowało 6 zespołów, wystawa „Warblewo wczoraj i dziś”, jak i rozstrzygnięcie konkursu fotograficznego. W oczekiwaniu na ogłoszenie wyników można było posilić się zupą z kuchni polowej a także postrzelać na przygotowanej strzelnicy. Ogłoszenie wyników poprzedziła emisja filmu prezentującego zdjęcia zebrane od mieszkańców jak i przeprowadzone z nimi wywiady. Na zakończenie do Warblewa zawitali goście z pobliskiej Krępy Słupskiej kończący swoją inicjatywę „Kraj Kwitnącej Wiśni w Gminie Słupsk”. Przygotowali oni prezentację swojego projektu, a także pokaz sztuk walki.

Tego samego dnia w Swołowie zakończyła się inicjatywa „SWOŁOWO-TRADYCJA I NOWOCZESNOŚĆ”. W jej trakcie odbyła się wycieczka rowerowa z elementami geocachingu po najciekawszych okolicznych miejscach związanych z historią i kulturą, warsztaty zumby, warsztaty kulinarne, zajęcia plastyczne – przygotowanie plakatów, a także mini-plener malarski. Osoby przybyłe za zakończenie mogły obejrzeć wystawę zdjęć z projektu, pokaz zumby przygotowany przez uczestników warsztatów a także poczęstować się potrawami przygotowanymi wg przepisów poznanych w trakcie zajęć.

Wszystkie te inicjatywy realizowane były  w ramach projektu CKiBP Gminy Słupsk „Razem ku kulturze – Etap II” dofinansowanego ze środków Narodowego Centrum Kultury w Programie „Dom Kultury +  Inicjatywy Lokalne 2016”.

dsc_1321dsc_1337dsc_1328dsc_1336dscf4578dsc_144401_NCK_DK_2016_klr