„Boćki i Bocianki” przyleciały do Głobina

dsc_008621 października 2016r „Boćki i Bocianki” przyleciały do Centrum Kultury w Głobinie na III Gminny Konkurs Recytatorski dla Przedszkolaków pod hasłem „ Misie, autka i laleczki – ulubione zabaweczki. Na scenie wystąpiło 29 młodych wykonawców, którzy dostarczyli widowni wielu wzruszeń, radości i emocji. Dzieci prezentowały bardzo wysoki poziom w różnorodnym repertuarze.

Grand Prix zdobyła Klaudia Przygócka z Punktu Przedszkolnego z Bierkowa za wiersz „Niewidzialna plastelina”.
W kategorii „Bocianki „
I miejsce zdobyła Iga Sochacka z Kolorowego Przedszkola w Siemianicach
II miejsce zdobył Patryk Grabosz – Karnicki z Kolorowego Przedszkola w Siemianicach

Przedszkola Ekologiczno-Językowego „ Poziomka” z Włynkówka
III miejsce zdobyli exequo Tymoteusz Szczurowski i Paulina Felczak z Punktu Przedszkolnego w Siemianicach
W kategorii „ Boćki”
I miejsce zdobyła Maja Świderek z SP Głobino
II miejsce zdobył Stanisław Weisbrot z Przedszkola Ekologiczno-Językowego „ Poziomka” z Włynkówka
III miejsce zdobył Mikołaj Faryna z Punktu Przedszkolnego we Wrześciu

Wyróżnienia zdobyli:

Maria Szumska – SP Głobino

Lena i Nadia Kapustyńskie – SP Wrzeście

Hania i Lilianna – Jachimowskie

Stanisław Weisbrot z Przedszkola Ekologiczno-Językowego „ Poziomka” z Włynkówka

Antoni Roszak z Kolorowego Przedszkola w Siemianicach

Berenika Kuprasiewicz z Punktu Przedszkolnego we Wrześciu

Helena Ossowska z Punktu Przedszkolnego SP we Włynkówku

Jurorami w tym konkursie byli:
Michał Tramer- Dyrektor PTL „Tęcza” w Słupsku
Jerzy Barbarowicz- Główny Specjalista PTL „Tęcza” w Słupsku
Adam Jaśkiewicz- wice-wójt Gminy Słupsk

Organizatorem III Gminnego Konkursu Recytatorskiego dla Przedszkolaków „Boćki i Bocianki” jest Centrum Kultury i Biblioteka Publiczna Gminy Słupsk we współpracy z Teatrem Lalki „Tęcza” w Słupsku. Patronat honorowy nad konkursem objęła Wójt Gminy Słupsk p. Barbara Dykier.