Listopadowa Rewolucja w Redzikowie

_dsc1066Przeszło 100 uczestników z całej Polski wzięło udział w Turnieju Tańca Breakdance „Listopadowa Rewolucja” który odbył się 19 listopada w Zespole Szkół w Redzikowie. Tancerze rywalizowali w trzech kategoriach: 2vs 2 do lat 11, 2vs2 do lat 16 i 2vs2 powyżej 16 lat. Oceniała ich czwórka sędziów – uznanych tancerzy polskiej sceny break dance:
Bboy Fabian (Breaknuts, Łódź), Bboy Vento aka Szybki Wiatr (Sztewite Gang, Grudziądz),  Bboy Lil King (Fly High , Warszawa) , Bboy Gregory ( BWA Breakers). Już w pierwszych walkach najmłodszych uczestników nie zabrakło emocji, rosły one z każdą kolejną kategorią wiekową. Pojedynki tancerzy jak podkreślił jeden z organizatorów – bboy Pawlotti  stały na bardzo wysokim poziomie. Po blisko 6 godzinach pojedynków w poszczególnych kategoriach zwyciężyli:

W kat. do 11 lat zdobyła ekipa Bad Angels, w kategorii 11-16 lat miejsce pierwsze po bardzo zaciętej walce z ekipą Top Toys zdobyli Black Wolves.

Zwycięzcami całego wydarzenia w najstarszej kategorii została ekipa z Gdańska – Stachu i Wachu

O muzykę zadbali DJ Krystek i DJ Bart

Listopadowa Rewolucja to już kolejna edycja imprezy organizowanej rokrocznie przez Centrum Kultury i Bibliotekę Publiczną Gminy Słupsk wraz z Pawłem Kamińskim ( bboy Pawlotti) i grupą Haribo Crew. Z roku na rok cieszy się coraz większą popularnością, rośnie także poziom uczestników.

Organizatorzy dziękują za pomoc przy organizacji: Starostwu Powiatowemu w Słupsku, Centrum Edukacji Regionalnej w Słupsku, Dyrekcji i Pracownikom Zespołu Szkół w Redzikowie

więcej zdjęć tutaj