VI Zimowy Marsz na Orientację

dsc_1137

Blisko 350 osób wzięło udział w  VI Zimowym Rajdzie na Orientację, który odbył się w minioną sobotę na terenie Doliny Charlotty. Uczestnicy – dzieci, młodzież, dorośli i  seniorzy rywalizowali na dwóch trasach tzw. otwartej (łatwiejszej) dla wszystkich oraz trasie dla ambitnych. Na tej drugiej uczestnicy musieli się wykazać między innymi umiejętnością obliczania azymutu. W zawodach udział wzięli między innymi uczniowie SP w Głobinie, ZS w Redzikowie, SP z Suchorza, SP2 z Ustki, świetlica w  Jezierzycach, reprezentacja sołectwa Redzikowo, studenci z Akademii Pomorskiej, seniorzy – członkowie klubów seniora z terenu Gminy Słupsk , doświadczona w marszach na orientację silna  dziewięcioosobowa ekipa z Koszalina a także uczestnicy indywidualni. Po pokonaniu kilkukilometrowej trasy oraz rozwiązaniu zadań wszyscy nieco zmęczeni, lecz w dobrych humorach zameldowali się na mecie. Tam oczekiwały na nich ciepłe napoje , ognisko oraz grochówka przygotowana w kuchni polowej przez KGW z Redzikowa.
Po podliczeniu wyników w kategorii dla ambitnych wśród dorosłych
miejsce I zajęli Klaudia Tkacz, Tomasz Tkacz i Mariusz Murawiec z Koszalina,
miejsce II Daniel, Aga i najmłodsza uczestniczka Marszu półtoraroczna Aga  Leśniewscy wraz z psem Fuksem ze Słupska,
miejsce III przypadło studentom Akademii Pomorskiej Patrykowi Myszkowskiemu i Monice NitaW kategorii gimnazja:
Miejsce I – drużyna w składzie Jakub, Julian  i Karol
Miejsce II – drużyna w składzie , Agnieszka i Radosław
Miejsce III – drużyna w składzie Gabriela i MichałW kategorii Szkoły Podstawowe wszystkie trzy miejsca zajęli reprezentanci SP II w  Ustce:Miejsce I Kacper Stenka i Dariusz Kulbicki
Miejsce II Konrad Bury i Dorjan Chwajoł
Miejsce III – Michalina Trześniak, Julia Nowicka, Oliwia Szponar

Wśród drużyn na trasie otwartej zwyciężyła SP 2 Ustka przed sołectwem Redzikowo i SP Suchorze.

Na laureatów czekały atrakcyjne nagrody rzeczowe, zaś na wszystkich startujących pamiątkowe dyplomy. Wśród wszystkich startujących rozlosowano dodatkowo nagrody pocieszenia.

Głównymi organizatorami imprezy byli Gmina Słupsk, Centrum Kultury i Biblioteka Publiczna Gminy Słupsk wraz z Pomorskim Zespołem Parków Krajobrazowych oddział Park Krajobrazowy Dolina Słupi. Współorganizatorami byli: Dolina Charlotty , która użyczyła teren oraz zadbała o zaplecze techniczne imprezy, Nadleśnictwo Ustka dzięki któremu uczestnicy mogli się ogrzać przy ognisku, Pomorskie Zrzeszenie LZS.
Organizatorzy specjalne podziękowania kierują do pani  Patrycji Klimek z Dolina Charlotty Resort & Spa za przychylność i pomoc organizacyjną, OSP z Włynkówka zabezpieczającej teren z komendantem Andrzejem Małyszką oraz p. Aldoną na czele, Koła Gospodyń z Redzikowa które zadbało o ciepły posiłek a także wszystkich tych którzy pomogli przy organizacji rajdu

więcej zdjęć tutaj