Nowe Centrum Kultury powstanie w Redzikowie

1 lutego 2017 w Urzędzie Gminy Słupsk nastąpiło podpisanie umowy pomiędzy Dyrektorem Centrum Kultury i Biblioteki Publicznej gminy Słupsk, a Przedsiębiorstwem Budowlanym WALASZKOWSKI Spółka z o.o. dotyczące budowy filii biblioteki w Redzikowie pod nazwą Centrum Kultury i Biblioteka Publiczna Gminy Słupsk Filia w Redzikowie. Budowa finansowana będzie z budżetu Gminy Słupsk ponad to planowany jest do dofinansowania w ramach Narodowego Programu Rozwoju Czytelnictwa Priorytet 2, Infrastruktura Bibliotek 2016-2020. Nowy budynek wraz zagospodarowaniem terenu wraz z nowoczesnym placem zabaw, zgodnie z umową ma zostać ukończony na koniec marca 2018 roku. Koszt tej inwestycji to około dwa i pół miliona złotych.