Zakończyły się ferie zimowe w świetlicach wiejskich

Ferie zimowe dobiegły końca. W trakcie dwutygodniowego wypoczynku na nudę nie mogły narzekać dzieci z gminy Słupsk. W 19 świetlicach zorganizowane były zajęcia dofinansowane z Gminnego Programu Profilaktyki Uzależnień. Łącznie wzięło w nich udział 359 – cioro dzieci. Także w pozostałych świetlicach atrakcji nie zabrakło.Podczas 10 dniowych ferii zimowych każda z placówek przeprowadziła programy profilaktyczne dla uczestników, których celem było uświadomienie i poszerzenie wiedzy o uzależnieniach oraz niebezpieczeństwach z nimi związanymi. Zorganizowano różne formy wypoczynku. Organizowane były zajęcia plastyczne, kulinarne i integracyjne, rozwijające pamięć i koncentrację, zabawy ruchowe połączone z muzyką, muzyczne z nauką gry na instrumencie, komputerowe z dostępem do Internetu, spacery, zabawy na powietrzu, bale karnawałowe, ogniska i liczne kuligi, które tego roku cieszyły się szerokim zainteresowaniem. Śledząc pomysły spędzania wolnego czasu wzorem lat poprzednich, mogliśmy liczyć na szeroki wachlarz zajęć. Szczególnie wyczekiwanymi zajęciami były „zajęcia wyjazdowe” do atrakcyjnych miejsc wraz z ciekawymi zajęciami dla najmłodszych.Świetlice skorzystały z propozycji Zagrody Albrechta, Multikina w Słupsku, Parku Wodnego Redzikowo / Kręgielni, Redy , Muzeum Pomorza Środkowego w Słupsku, Ustki – Muzeum Chleba , Jumpingu w Bolesławicach, Kinder Planety w Słupsku. . Ferie bardzo szybko minęły i przyszedł moment na podsumowanie. Dzieci uznały, że był to dla nich bardzo mile spędzony czas i zapewniły, że latem zapisują się na edycje letnią.