Redęcin najlepszy w turnieju sołectw

W sobotnie popołudnie 9 sołectw wystartowało w kolejnej IV już edycji Gminnego Turnieju Sołectw. W trakcie Turnieju emocji nie zabrakło. W 6 przygotowanych przez Centrum Kultury w Głobinie oraz Ośrodek Sportu i Rekreacji  konkurencjach należało wykazać się nie tylko zręcznością, sprawnością, wytrzymałością ale i ….poczuciem humoru. Zadaniami zawodników było przejechanie jak najwolniej wyznaczonej odległości na rowerze, zmierzenie się z slalomem, rzutami do kosza, ringo, żonglowanie piłką, oraz specjalna konkurencja, w której należało się wykazać poczuciem humoru – do wyświetlonego rysunku satyrycznego trzeba było w „dymku” wymyślić  swój tekst.  Po zaciętej i wyrównanej walce na podium znalazł się Redęcin wyprzedzając Gać i  Krępę Słupską. Miłym akcentem turnieju był głośny i kulturalny doping, a na szczególne uznanie zasługują kibice z Krępy Słupskiej – laureaci nagrody za najlepsze kibicowanie. Dla wszystkich uczestników organizatorzy przygotowali nagrody rzeczowe, a dla czołowych  miejsc dodatkowo  okazałe puchary.

Miejsce I             Redęcin 44,5p

Miejsce II            Gać 37p

Miejsce III           Krępa Słupska 36,5p

Miejsce IV           Jezierzyce     33p

Miejsce V            Bukówka i Jezierzyce Os. 31p.

Miejsce VII          Strzelino, Redzikowo Os 28p.

Miejsce IX           Stanięcino    19p