25 czerwca br. w Parku Kultury i Wypoczynku w Słupsku odbyła się pierwsza edycja Festiwalu Zespołów Folklorystycznych Ziemia Słupska 2017.
​Mimo niesprzyjającej momentami pogody wydarzeniu towarzyszyła niesamowita atmosfera za sprawą wielu wykonawców, wystawców oraz mieszkańców Słupska i powiatu słupskiego.

Do rywalizacji przystąpiło 14 zespołów, pierwsze miejsce i kwota w wysokości 1500 zł powędrowała do Zespołu Pieśni i Tańca „Ziemia Lęborska”, drugie miejsce i 1000 zł otrzymał zespół Gniewkowianie z woj. kujawsko – pomorskiego, a trzecią pozycją jury uhonorowało Zespół Folklorystyczny „Świętokrzyskie Jodły” który otrzymał 500 zł. Kwotą 500 zł wyróżniono także Orkiestrę Gminnego Centrum Kultury i Promocji w Kobylnicy. W sumie w czasie festiwalu zaprezentowało się ponad dwadzieścia zespołów, w tym chór z bazy amerykańskiej w Redzikowie (nie wszystkie zespoły wzięły udział w rywalizacji konkursowej).

Zwycięzcom serdecznie gratulujemy, a pozostałym uczestnikom serdecznie dziękujemy za udział i wspólną zabawę.
Organizatorem imprezy było Centrum Edukacji Regionalnej w Słupsku przy wsparciu Narodowego Centrum Kultury w ramach programu Kultura – Interwencje.

http://www.powiat.slupsk.pl/769,aktualnosci-2017?tresc=8786

Podziel się na:
  • Facebook
  • Google Bookmarks
  • Twitter
  • Blogger.com
  • Drukuj