Zajęcia profilaktyczne w Gminie Słupsk

Od połowy września rozpoczęły się zajęcia profilaktyczne w ramach programu profilaktyki uzależnień stworzonego przez Centrum Kultury i Bibliotekę Publiczną Gminy Słupsk. W jego ramach odbywa się cykl przedstawień prezentowanych przez Teatr Edukacji i Profilaktyki Maska z Krakowa. Instruktorzy tego teatru poprowadzą także warsztaty na temat uzależnień od alkoholu, narkotyków, dopalaczy. Poruszona zostanie także tematyka anoreksji i bulimii, bezpieczeństwa w sieci, radzenia sobie ze stresem. W Bruskowie Małym, Rogawicy, Warblewie i Wieszynie odbywają się zajęcia prowadzone przez studentów z Akademii Pomorskiej. Diagnozę potrzeb w poszczególnych grupach świetlicowych przeprowadza p. Anetta Jaworska – doświadczony psycholog, wykładowca Akademii Pomorskiej. W trakcie zajęć z komunikacji interpersonalnej  w 18 świetlicach analizuje ona potrzeby grup w zakresie rozwoju kompetencji psychospołecznych. Efektem będą wskazania do przeprowadzenia konkretnych zajęć w kolejnym okresie realizacji programu. W programie uwzględniono także warsztaty pierwszej pomocy prowadzone przez ratownika medycznego z wieloletnim doświadczeniem. Nie zabraknie także czasu na animację czasu wolnego – imprezy okolicznościowe czy też mini-warsztaty rękodzielnicze.