Animatorki kultury z Centrum Kultury i Biblioteki Publicznej Gminy Słupsk – Świetlicy działającej we Wrześciu zostały nagrodzone przez Marszałka Województwa Pomorskiego. Tradycja tego rodzaju uroczystości sięga 2002 roku, gdy Samorząd Województwa Pomorskiego  po raz pierwszy wyróżnił najwybitniejszych studentów. Studenci, którzy – będąc mieszkańcami województwa pomorskiego – uzyskali średnią ocen nie mniejszą niż 90% średniej możliwej do zdobycia na wybranym kierunku studiów oraz wyróżnili się osiągnięciami naukowymi, artystycznymi lub sportowymi, zostali wyróżnieni podczas uroczystej gali w Gdańsku. W gronie tegorocznych stypendystów jest czworo studentów z Akademii Pomorskiej w Słupsku: Anna Kowalczyk, studentka II roku pedagogiki SDS i Hanna Rugała z II roku pedagogiki SDS,na co dzień prowadzące zajęcia w świetlicy, we Wrześciu, Monika Willich z III roku pedagogiki SPS i Paweł Pażontka-Lipiński z II roku biologii SDS. Wyróżnionym studentom serdecznie gratulujemy!