Teatr Fantazja w Głobinie czyli zajęcia profilaktyczne w Gminie Słupsk

W miniony poniedziałek przedstawieniem „Przygoda Alladyna” w wykonaniu krakowskiego Teatru Fantazja rozpoczęła się kolejna edycja zajęć profilaktycznych dla dzieci i młodzieży z terenu Gminy Słupsk realizowanych przez Centrum Kultury i Bibliotekę Publiczną. Krakowski teatr specjalizuje się w przedstawieniach edukacyjnych dla najmłodszych. Jak relacjonuje animator kultury z CKiBP, Pan Maciej Flisak – nie zabrakło emocji, wspólnej zabawy i ogromnej ilości śmiechu – zarówno dzieci, jak i dorosłych. Przedstawienie poruszyło w przystępny sposób tematy uczciwości i przyjaźni. Kolejne przedstawienia jeszcze w tym tygodniu w placówkach w Bukówce (wtorek godz. 17.00) i Kusowie ( piątek godz. 17.30). Ponadto w ramach zajęć profilaktycznych z myślą o młodzieży z przedstawieniami przybędzie znakomity Teatr „Maska”. Przeprowadzony zostanie także cykl spotkań z psycholog dr Anettą Jaworska, które będą miały na celu zarówno diagnozę grup jak i pomoc w rozwoju kompetencji psychospołecznych. Dodatkowo cykl zajęć przygotują studenci pedagogiki z Akademii Pomorskiej. Nie zabraknie także różnorodnych warsztatów. Zajęcia realizowane będą w większości świetlic na terenie Gminy Słupsk ze szczególnym uwzględnieniem wskazanych w zeszłorocznej diagnozie.

więcej zdjęć tutaj