Kolejne spotkanie z Marcinem Barnowskim za nami

To już czwarte spotkanie z autorem Kroniki Gminy Słupsk, które odbyło się w miniony wtorek we Wrześciu. Licznie przybyli słuchacze mieli możliwość poznania niesamowitych historii związanych z Karzcinem, Lubuczewem, Kępnem, Lękwicą, Wiklinem i Wrześciem. I tym razem po spotkaniu nie zabrakło szeregu pytań dotyczących np. lokalizacji młynu we Wrześciu czy też gospód wspomnianych w Kronice.

Młodzi adepci dziennikarstwa z Koła działającego przy SP we Wrześciu pytali autora z kolei o to, czym się zajmuje oraz też co było inspiracją do stworzenia Kroniki.

Szczególne podziękowania za pomoc przy organizacji spotkania Centrum Kultury i Biblioteka Publiczna Gminy Słupsk kieruje do KGW Wrzeście. Panie z Koła zadbały zarówno o ciepłe napoje, jak i coś słodkiego.

Kolejne spotkania już po świętach w Redęcinie, Siemianicach i Gałęzinowie – informacje na plakatach. Zapraszamy.

fot. Danuta Kopacz