CKiBP z grantem Muzeum Historii Polski

Centrum Kultury i Biblioteka Publiczna Gminy Słupsk przystępuje do realizacji projektu „Historia wokół nas”, dofinansowanego w kwocie 12 tys. zł z Muzeum Historii Polski w ramach konkursu „Patriotyzm Jutra”. Projekt realizowany będzie w miejscowości Wrzeście, we współpracy z tamtejszą Szkołą Podstawową w okresie czerwiec – listopad 2018 roku. W ramach zadania 30 uczestników weźmie udział w warsztatach dziennikarskich i filmowych. Odbędą się także spotkania z pasjonatami historii lokalnej oraz członkami grup rekonstrukcyjnych. Natomiast jesienią zostanie zorganizowany wyjazd edukacyjny do Ustki. W ramach projektu uczestnicy przeprowadzą wywiady z najstarszymi mieszkańcami sołectw Karzcino, Lubuczewo, Wiklino i Wrzeście. Na podstawie zebranych materiałów powstanie 10 videoblogów o historii poszczególnych miejscowości, które opublikowane zostaną w mediach elektronicznych.