Tarlisko 2012

Blisko 150 osób uczestniczyło w II zimowym rajdzie pieszym na orientacje „Tarlisko 2012…” który odbył się w Krepie Słupskiej. Uczestnicy rajdu pomimo obfitych opadów śniegu dopisali. Ich zadaniem było przebycie na podstawie mapy wyznaczonej około 4-5 kilometrowej trasy oraz odnalezienie punktów kontrolnych i wykonanie na nich rozmaitych zadań. Trasa wiodła wzdłuż rzeki Glaźnej do Płaszewka, a następnie lasami zawracała do Krępy Słupskiej. Rywalizacja odbywała się na trzech trasach – podstawowej (do IV klasy Szkoły Podstawowej – start z opiekunem), trasie dziecięcej ( klasy – V-VI, oraz gimnazja) – start bez opiekuna) oraz trasie otwartej dla wszystkich. Na zakończenie rajdu na wszystkich uczestników czekała gorąca herbata oraz grochówka ugotowana w kuchni polowej przez członków Stowarzyszenia ,,Nasza Krępa”. Po podsumowaniu punktów zdobytych przez uczestników na trasie w kategorii gimnazjów zwyciężyła drużyna Zespołu Szkół w Siemianicach w składzie: Mateusz Matczak, Bartosz Zywert, Maciej Olechnowicz, Mateusz Winiarczyk, Michał Kowalewski, Wojciech Derezulko, Paweł Basarab. W kategorii trasa otwarta najlepsi okazali się Krzysztof, Kacper, Dominika, Gabriela, Agnieszka i Julia czyli zespół z SP nr 5 ze Słupska zdobywając 16 punktów. II miejsce zajęli Julia, Małgorzata, Julia, Filip, Magdalena i Jeremi także reprezentujący SP 5 ze Słupska , III miejsce przypadło zaś Nikoli, Patrykowi, Dominikowi, Mikołajowi i Oliwerowi z SP nr 2 z Ustki. Wszystkie te zespoły zdobyły tyle samo punktów o kolejności zadecydował więc czas przebycia trasy. W kategorii trasa dziecięca zwyciężył zespół z SP 2 z Ustki w składzie Wiktoria, Izabela, Kamila i Anna, II miejsce zajął 3-osobowy zespół: Mikołaj, Natalia i Karolina z SP 2 z Ustki, III miejsce zaś Jakub, Karol i Adam także z SP 2 w Ustce.
Rajd pieszy „Tarlisko…” to cykliczna inicjatywa Gminnego Ośrodka Kultury Gminy Słupsk, Pomorskiego Zespołu Parków Krajobrazowych oddział Park Krajobrazowy Dolina Słupi. W tym roku do współpracy włączyli się: Starostwo Powiatowe, Stowarzyszenie „Nasza Krępa”, Stowarzyszenie Proekologiczne „Słupia”, Nadleśnictwo „Leśny Dwór”, oraz Okręg Polskiego Związku Wędkarskiego w Słupsku.