Gminny Targ Rozmaitości

Centrum Kultury i Biblioteka Publiczna Gminy Słupsk po raz pierwszy zorganizowało wymianę sąsiedzką, czyli Gminny Targ Rozmaitości. Można było wymienić, oddać albo sprzedać rzeczy, które mimo tego, że są w dobrym stanie, kurzą się w szafach i na regałach. Przy Lądowisku Kultury w Redzikowie swoje stoiska rozłożyło kilkanaście osób.

Wymiana rozpoczęła się o  godz. 11, trwała cztery godziny. Przynieść można było dosłownie wszystko, nieużywane już ubrania, książki, meble, sprzęt sportowy. Oprócz tego w budynku biblioteki, w ramach Kuchni Sąsiedzkiej dla uczestników przygotowano darmową kawę i herbatę.

Pani Teresa: – Pierwszy raz biorę udział w takim wydarzeniu. Pochodzę z Ukrainy, tam niemożliwe byłoby zorganizowanie takiej fantastycznej imprez. Przygotowałam na sprzedaż rzeczy, który nikt tu na pewno nie ma. Cena? Zależy od klienta. No, ale to i tak mniej niż połowa tego, co zapłaci się za nowe ubrania.

Pani Marta sprzedaje wykonane przez siebie rękodzieła. W ten sposób dorabia do emerytury. Robi to już od kilku lat. Od dziecka mam zdolności manualne, robię na drutach i na szydełkach. To moja pasja – dodaje. Gminy Targ Rozmaitości to nie tylko miejsce na dodatkowy zarobek, ale również przestrzeń do prezentacji własnego dorobku artystycznego.

Swoje ubrania i gry sprzedają bracia Bartek i Mikołaj oczywiście pod czujnym okiem swojej mamy. Rodzice kupują nam pełno ciuchów, a my ciągle z nich wyrastamy. Na naszym stoisku można zakupić, także wiele dziecięcych książek i gier komputerowych, które już przeczytaliśmy albo po prostu nam się znudziły. Chcemy kupić nowe, dlatego zamierzy dziś handlować do końca imprezy.

Jak przyznaje dyrektor Centrum Kultury i Biblioteki Publicznej Gminy Słupsk  Zbigniew Gach –  pomysł na organizacje sąsiedzkiego gminnego targu podpatrzył podczas wizyty w Niemczech, gdzie podobne wydarzenia nie tylko się sprawdziły, ale stały się nawet comiesięczną tradycją. Docelowo przewidujemy organizacje tego typu targów w Krępie Słupskiej, gdzie powstaje Centrum Promocji Lokalnych Produktów. Oprócz typowej giełdy handlowej dla lokalnych produktów, chcemy rozwijać ideę sąsiedzkich spotkań, integracji mieszkańców Gminy w radosnej i przyjaznej atmosferze.  Planowany termin zakończenia realizacji inwestycji w Krępie to pierwszy kwartał 2019 roku.

Przypominamy, że jutro mamy niedzielę niehandlową 🙂 A wszystko, czego tylko zapragniecie, znajdziecie na naszym Gminny Targ Rozmaitości. Zapraszamy do godz. 15:00

Opublikowany przez Centrum Kultury i Biblioteka Publiczna Gminy Słupsk Sobota, 21 lipca 2018