Kondolencje z Powodu Śmierci Władysława Rybaka, członka Klubu Plastyka im. Stefana Morawskiego

 

Z ogromnym żalem przyjęliśmy wiadomość o śmierci  wybitnego malarza, artysty Władysława Rybaka, mieszkańca naszej Gminy. To wielka strata dla naszej lokalnej społeczności.  Odszedł wybitny artysta malarz, człowiek wielkiego talentu i niespożytej energii. Osoba, która potrafiła doskonale dzielić się swoją wiedzą i której entuzjazm udzielał się innym.

Władysław Rybak był naszym przyjacielem. Przez lata wspierał działalność kulturalną naszej instytucji. Malarstwo było jego pasją. Malował z potrzeby serca, spontanicznie. W najtrudniejszych chwilach swojego życia, gdy tracił nadzieję, praca przy sztalugach dodawała mu sił, podnosiła na duchu, zaspokajała potrzebę wypowiadania się, rekompensowała niepowodzenia. W malarstwie starał się przekazywać swoje przemyślenia, refleksje. Był zwolennikiem własnych poszukiwań, dociekań, swobodnego kształtowania artystycznych wizji. Władysław Rybak tworzył sztukę wokół tematów marynistycznych, pejzażu wiejskiego, zwierząt, etosu pracy człowieka, czy też jego kondycji we  współczesnym świecie.
     

Pozostanie w pamięci mieszkańców jako twórca żyjący sprawami sztuki, dzięki któremu malarstwo i sztuki plastyczne stawały się bliższe zwykłym ludziom. Za to wszystko chcemy Mu dzisiaj wyrazić z serca płynącą wdzięczność.

Z wyrazami najwyższego szacunku, 

Dyrektor i Pracownicy CKiBP

Pogrzeb Władysława Rybaka odbędzie się w piątek, 3 sierpnia 2018 r. o godz. 12.50 na Starym Cmentarzu w Słupsku. 

Podziel się na:
  • Facebook
  • Google Bookmarks
  • Twitter
  • Blogger.com
  • Drukuj