Gminne Święto Plonów w Swołowie

Serdecznie zapraszamy do udziału w konkursach dożynkowych, których celem jest propagowanie tradycji i podtrzymywanie umiejętności wypieku chlebów oraz wyplatania wieńców, związanych ze Świętem Plonów, podsumowującym pomyślne zbiory zbóż.  Regulamin Konkursu!!  
regulamin wieńce+pokaz

Gminne Święto Plonów to święto dziękczynienia za plony, radość z owoców ziemi, pracy rąk ludzkich oraz szacunek dla tradycji i chleba. Tradycyjnie święto plonów będzie świętem mieszkańców Gminy Słupsk, ale przede wszystkim, okazją do wyrażenia wdzięczności dla ciężkiej pracy rolników, którzy pod koniec sierpnia kończyć będą tegoroczne zbiory.

Wydarzenie wpisuje się w obchody 100. rocznicy odzyskania przez Polskę Niepodległości. Chcemy pokazać, że każdy nas może inaczej świętować niepodległość,  każdego dnia z najbliższymi, albo z nieznajomymi, biorąc udział w oficjalnych uroczystościach, albo organizując tak jak my lokalne wydarzenia dla społeczności wiejskiej. To, jak świętujemy jedną z najważniejszych rocznic w historii naszego kraju nie jest istotne, bo niepodległa… jest dla wszystkich. I każdy z nas jest jej częścią! Każdy z nas tworzy ją na co dzień. Wspólnie z mieszkańcami podziękujemy rolnikom za zbierania owoców polskiej ziemi.

Centrum Kultury Głobino REGULAMIN DOŻYNKI 2018

Podziel się na:
  • Facebook
  • Google Bookmarks
  • Twitter
  • Blogger.com
  • Drukuj