Ferie w świetlicach

Zakończono zajęcia zimowe typu półkolonijnego dofinansowane w ramach Gminnego Programu Profilaktyki Uzależnień z GPRA w 10 miejscowościach w świetlicach wiejskich Gminy Słupsk.; W okresie tym dzieci i młodzież miały zorganizowane zajęcia prowadzone od poniedziałku do soboty w godz 9:00 -15:00.

Zajęcia odbywały sie w następujących miejscowościach: Grąsino, Redęcin, Redzikowo, Bukówka, Swołowo, Wieszyno, KrępaSłupska, Kusowo ,Siemianice ,Wrzeście SP.

Podczas 10 dniowych półkolonii zimowych każda z w.w świetlic przeprowadziła programy profilaktyczne dla uczestników, których celem było uświadomienie, poszerzenie wiedzy o uzależnieniach i niebezpieczeństwach z nimi związanymi. Zorganizowano szereg spotkań z funkcjonariuszami policji KMP -Słupsk o tematyce „Bezpieczne Ferie”, z przedstawicielami Schroniska Zwierząt na temat dokarmiania i opieki nad zwierzętami w okresie zimy, ze strażakami OSP- na temat ognisk i zabaw na „dzikich” lodowiskach, Joanitami -Pierwsza pomoc przed medyczna. Organizowane były zajęcia plastyczne, kulinarne i integracyjne, rozwijające pamięć i koncentrację, zabawy ruchowe połączone z muzyką, muzyczne z nauką na instrumencie ,komputerowe z dostępem do Internetu, spacery, zabawy na powietrzu, bale karnawałowe, ogniska i liczne kuligi, które tego roku cieszyły się szerokim zainteresowaniem. Dużym zainteresowaniem cieszyły się także zajęcia z rękodzielnictwa- plastycznego i konkursy z różnych dziedzin. Szczególnym zainteresowaniem cieszyły się zajęcia kulinarne, które odbywały się w kuchni świetlicy. Zmagano się z przepisami przeróżnych ciast, ciasteczek, deserów, ale w menu odnaleźć można było sałatki , przekąski, pizze oraz frytki. Celem zajęć było stworzenie dzieciom warunków do ciekawego i aktywnego spędzania wolnego czasu, stymulowanie rozwoju umysłowego i fizycznego. Zajęcia przebiegały zgodnie z wcześniej założonymi planami zajęć typu półkolonijnego dopasowane do form wypoczynku i spędzania wolnego czasu do oczekiwań jej uczestników oraz ich rodziców. Śledząc pomysły spędzania wolnego czasu wzorem lat poprzednich mogliśmy liczyć na szeroki wachlarz zajęć. Szczególnie wyczekiwanymi zajęciami były „zajęcia wyjazdowe” do ogólnie dostępnych atrakcji wraz z ciekawymi zajęciami dla najmłodszych. Z takich zajęć skorzystało 9 na 10 świetlic, niektóre kilkakrotnie. Świetlice skorzystały z propozycji Muzeum Pomorza Środkowego, Zagrody Albrechta, Multikina w Słupsku, Doliny Charlotty, Parku Wodnego Redzikowo, a także z Parku Doliny Słupi. Uczestnicy mogli w sposób bezpieczny i atrakcyjny spędzić czas wolny od zajęć szkolnych. Dużym zainteresowaniem cieszyły się rozgrywki sportowe: gra w ping-ponga, piłkarzyki, darth czy ostatnio cieszące się dużym zainteresowaniem gry X-boxa. Integracja odbywała się także między świetlicami sąsiadującymi, gdzie jedni gościli, a drudzy byli gośćmi.

Podziel się na:
  • Facebook
  • Google Bookmarks
  • Twitter
  • Blogger.com
  • Drukuj

Dodaj komentarz