Tancerze z Kusowa na zawodach w Gdańsku

W sobotę 23 marca tancerze breakdance z grupy Haribo Crew – Kusowo reprezentowali Gminę Słupsk w zawodach ogólnopolskich „Break Scena” które odbyły się w Scenie Muzycznej Gdańskiego Archipelagu Kultury. Nasi młodzi tancerze wzieli udział w turnieju do lat 15. Wystartowało w nim przeszło trzydzieści dwuosobowych zespołów z całej Polski północnej. Krzysztof Kleban (Kusowo) i Mateusz Klimkowski (Kusowo) , Aleksandra Malińska (Strzelino) i Julia Kalata (Kusowo) oraz łączony zespół Radek Faryna (Kusowo) i Maciej Jaśkiel (Damnica) mieli okazję porównać swoje umiejetności z rówieśnikami. Rywalizacja stała na wysokim poziomie. W ćwierćfinale w „bratobójczym” pojedynku Ola i Julia pokonały Radka i Maćka. W półfinale musiały uznać przewagę zwyciezców turnieju Piotra Mańkowskiego i Dawida Grześkowiaka z grupy Haribo Crew Pobłocie.

W turnieju powyzej lat 15 wzieło udział przeszło 30 doświadczonych tancerzy. Nasi młodzi zawodnicy mieli dzięki temu niepowtarzalną możliwość obserwowania do jakiego poziomu można dojść intensywną wytężoną pracą.