Breakmania w Kętrzynie

W minioną sobotę 13 kwietnia 2013 roku tancerze z grupy Haribo Crew Kusowo wystartowali w międzynarodowych zawodach tanecznych w Kętrzynie. „Breakmania” w Kętrzynie to jedne z największych zawodów ogólnopolskich na które przyjeżdżają najlepsi tancerze z Polski oraz z zagranicy. Tegoroczna edycja zgromadziła blisko 200 zawodników. Nasi reprezentanci rywalizację stoczyli zarówno w kategoriach kids battle, bgirl battle jak i konkursie dla zawodników dorosłych 3vs3. Wielki sukces odniosły dziewczęta: Julia Kalata z Kusowa i Aleksandra Malińska ze Strzelina które awansowały do czołowych ósemek zawodów. W kategorii Kids Battle w której rywalizowało ponad 80 zawodników po ambitnej walce udało się to Oli, natomiast w bgirl battle awansowały zarówno Julia jak i Ola zostawiając wśród pokonanych zawodniczek kilka o wiele bardziej od nich doświadczonych.

W kategorii 3vs 3 grupa z Kusowa wystąpiła wraz z reprezentantami Pobłocia Piotrem Mańkowkim i Darią Roda. Dwie drużyny w składzie : Mateusz Klimkowski, Ola Malińska i Piotr Mańkowski, oraz Milena Janulis , Julia Kalata i Daria Roda miały okazję skonfrontować swoje umiejętności w rywalizacji z dorosłymi zawodnikami z wieloletnim doświadczeniem. Warto zauważyć że w tej kategorii startował między innymi trener naszych reprezentantów Paweł Kamiński, który w całych zawodach wraz z Marcinem Powszukiem ( Bboy Jazzman) oraz Rafałem Brodzkim ( Bboy Mendi) zajął drugie miejsce na podium po zaciętej rywalizacji z ekipą Cats Claw znaną z programu telewizyjnego „Got to dance”

Aktualnie grupa z Kusowa trenuje do Ogólnopolskich Zawodów Breakdance „Kwietniowa Rewolucja vol. 2”, które odbędą się w sobotę 20.04.2013 w hali sportowo-widowiskowej w Jezierzycach – początek godz. 15.00

Podziel się na:
  • Facebook
  • Google Bookmarks
  • Twitter
  • Blogger.com
  • Drukuj

Dodaj komentarz