Powiatowy Przegląd Piosenki Dziecięcej i Młodzieżowej „Idzie wiosna”

W poniedziałek 15 kwietnia 2013 roku w Szkole Podstawowej w Bierkowie odbył się IV Powiatowy Festiwal Piosenki Dziecięcej i Młodzieżowej „Idzie Wiosna”. Blisko 170 uczestników, 50 wykonawców – solistów i zespołów rywalizowało między sobą w 6 kategoriach : do klasy III SP, klasy IV-VI oraz gimnazja – wszystkie z podziałem na solistów i zespoły. W składzie jury konkursu zasiadła wieloletnia wykładowczyni Akademii Pomorskiej Jolanta Otwinowska – przewodnicząca, Aleksandra Bocheńska – doświadczony muzyk, kierownik ds. organizacyjnych i korepetytor chóru „Kantele” a także przedstawicielka Radnych Gminy Słupsk Beata Grzech z Włynkówka. Organizatorem konkursu był Gminny Ośrodek Kultury Gminy Słupsk zaś wsparcia finansowego Starostwo Powiatowe w Słupsku oraz Centrum Edukacji Regionalnej w Warcinie.

Na widowni nie zabrakło znamienitych gości. Zmaganiom konkursowym przysłuchiwali się między innymi wicewójt Gminy Słupsk Bernard Rybak, Radni Gminni : Zofia Pietrzak, Halina Najdowska, Stanisław Garncarek, dyrektor SP w Bierkowie Grażyna Rożnowska, a także Tadeusz Picz – skrzypek Filharmonii Simphonia Baltica

Już ocena najmłodszych uczestników do III klasy SP stanowiła dla jury nie lada wyzwanie. Po kilkunastominutowych dyskusjach postanowiono ostatecznie o przyznaniu lauru pierwszeństwa w kategorii soliści Oliwii Mądrej z SP w Głobinie za wykonanie „Nuty z Ponidzia” drugie miejsce exequo zajęli Daniel Krawczyk z SP nr 3 w Słupsku i Aleksandra Kopcińska z SP nr 1 w Ustce zaś trzecie Zuzanna Kalinowska z ZS w Damnie. W kategorii zespoły zwyciężyły „Skrzaty” z ZS w Damnie przed zespołem „Prymka” reprezentującym SP nr 1 w Ustce i zespołem „Jagódki II” z SP w Warcinie .

Następnie do zmagań przystąpili uczniowie z klas IV-VI. W kategorii soliści najbardziej spodobały się jury wykonania dwóch solistek – „Pamiętajcie o ogrodach” Roksany Białek z GOK Zaleskie i „Gołębi song” Natalii Andrzejczak z SP nr 1 w Ustce. Drugiego miejsca nie przyznano, trzecie zaś powędrowało do Roksany Kulpa z SP w Bierkowie.

Podobnie dużo emocji jurorów wzbudziły wykonania zespołów. Pierwsze miejsce wyśpiewała grupa pod kierunkiem Łukasza Cysewskiego z SP we Wrześciu piosenką „Koń” wykonaną w języku rosyjskim. Drugie miejsce exequo zajęli zespół „Świerszcze” z Jezierzyc reprezentujący GOK Gm. Słupsk oraz zespół „Bez nazwy” z GOK Zaleskie. Trzeciego miejsca nie przyznano.

Do rywalizacji przystąpili gimnazjaliści; tutaj poziomem wokalnym bezapelacyjnie dominowały zespoły. Pierwsze miejsce powędrowało do grupy „Presto” z ZS w Redzikowie, drugie zaś do zespołu „Bez nazwy” z Gałęzinowa reprezentującego GOK Gm. Słupsk. Trzeciego miejsca nie przyznano. Wśród solistów tryumfowała Marlena Filipczak z ZS w Redzikowie, drugiego miejsca nie przyznano, trzecie zaś zajęła Weronika Kalinowska z CKiP w Kobylnicy.

Grand Prix bezapelacyjnie przyznano Dominice Kwiecień z SP w Motarzynie reprezentującej GOK w Dębnicy Kaszubskiej. Jej wykonanie utworu „Kolorowy Wiatr” doprowadziło jury do łez wzruszenia. „Aż miałam dreszcze” – po zakończeniu występu stwierdziła przewodnicząca Otwinowska.

Radni Gminy Słupsk będąc pod wrażeniem wielu występów ufundowali od siebie dodatkowo kilkanaście nagród dla wykonawców, których wykonania szczególnie im się spodobały.

W podsumowaniu jury podkreśliło wysoki poziom konkursu oraz świetne przygotowanie wykonawców przez wielu z instruktorów. Na jego szczególne uznanie zasłużyła p. Zorza Sędzicka z GOK Zaleskie, której wykonawcy od wielu lat nie schodzą poniżej określonego poziomu.

GOK w Głobinie dziękuje Grażynie Rożnowskiej – dyrektor SP w Bierkowie za gościnne przyjęcie i pomoc w organizacji festiwalu

Podziel się na:
  • Facebook
  • Google Bookmarks
  • Twitter
  • Blogger.com
  • Drukuj

Dodaj komentarz