Lotnicza Majówka

Prawie 100 dzieci przyjęło zaproszenie Gminnego Ośrodka Kultury w Głobinie do udziału w Lotniczej Majówce. Festyn odbył się na lotnisku Aeroklubu Słupskiego w Krępie. Na dzieci i młodzież ze świetlic Gminy Słupsk czekała moc atrakcji. Odbyło się szereg konkursów sprawnościowych z nagrodami, które przygotowali i poprowadzili instruktorzy GOK w Głobinie. Największe zainteresowanie i emocje wywołał konkurs strzelania z wiatrówki. Okazało się, ze mistrzowski team stworzyli młodzi reprezentanci sołectwa Włynkowo. Pierwsze miejsce zajął Mateusz Dobosz z dorobkiem 43 pkt ( na 50 możliwych), kolejne zaś Kacper Paszowski z wynikiem 41 pkt i Dominik Jagusztyn – 40 pkt. Rywalizację opiekunów zwycięsko rozstrzygnęła Kamila Gil Wroniszewska z Wieszyna, osiągając wynik bliski ideału czyli 49 pkt. Każdy z uczestników imprezy, któremu towarzyszyła fantastyczna pogoda otrzymał od organizatora poczęstunek oraz lody. Ważnym elementem festynu była możliwość zwiedzenia sprzętu znajdującego się na stanie Aeroklubu Słupskiego. Dzieci i młodzież szczególnie interesowały szybowce i samoloty. Dużo ciekawych i specjalistycznych informacji o spadochroniarstwie przekazał jego wybitny znawca Mirosław Wyszomirski, mający na koncie prawie 2700 skoków. Organizator wyraża szczególne podziękowanie dla Andrzeja Skowrona – dyrektora Aeroklubu za udostępnienie obiektu, Grzegorzowi Szczepańskiemu z firmy Augusto Ice z Kobylnicy za ufundowanie lodów i Annie Kasprzak z Parku Krajobrazowego ,,Dolina Słupi” za wsparcie organizacyjne.