„Don Kichote” w reż. Adama Walnego

W dniach 8-9.07.2013r. odbyły się spektakle „Don Kichote” w oryginalnej technice animacji rysunków tzw. kina manualnego dla mieszkańców Gminy Słupsk, które można było obejrzeć w następujących miejscowościach: Gałęzinowo, Bruskowo Wielkie, Głobino i Bukówka. Spektakle były grane głównie dla dzieci, choć na widowni zdarzały się osoby dorosłe jak i młodzież. Mimo, że był to czas letni widownia była pełna. „Don Kichote” to trudny, studyjny spektakl, który przedstawiony został przy pomocy obrazów – konturów szkicowanych czarną kreską a świat wyobraźni głównego bohatera to świat kolorów. Podwójna narracja – opowiadanej opowieści i opowieści dziejącej się nawiązuje do tradycyjnego teatru lalkowych narracji. Widownia z ciekawością śledziła bieg wydarzeń i brała żywy udział w przedstawieniu. Spotkanie dzieci z Don Kichotem pozostawia nadzieję, że dzieci sięgną po tę literaturę. Dla wszystkich uczestników organizator przygotował słodki poczęstunek.

Poniżej link do relacji Pana Wojciecha Szostaka