„Półkolonie 2013 – wypoczynek letni dla dzieci.”

Podczas wakacji odbywają się półkolonie letnie realizowane w 13 świetlicach wiejskich :tj: Bierkowie, Bruskowie Wielkim, Bydlinie, Grąsinie, Krępie Słupskiej, Kusowie, Siemianicach, Strzelinie, Swołowie, Warblewie, Wiklinie, Redęcinie i Redzikowie. Zajęcia letnie są dofinansowane z GKRPA, łącznie zapisanych uczestników półkoloni w wymienionych świetlicach jest ponad 300 osób. Zajęcia odbywają się zgodnie z wcześniej założonym planem zajęć półkoloni wakacyjnych dopasowany do form wypoczynku, możliwości finansowych jak i pogody w świetlicach wiejskich.

W programie półkolonii są: wycieczki rowerowe, piesze i autokarowe, wyjazdy na basen, wyjazdy na ściankę wspinaczkową, do parku linowego, wakacyjne kino letnie, ogniska z pieczeniem kiełbasek, gry i zabawy terenowe, turnieje gier świetlicowych.

W ramach półkolonii dzieci mają organizowane wycieczki, przewidziane są wyjazdy do Runowa, Szymbarku, Sarbska, Łeby, Ustki, Swołowa i Słupska. Świetlice korzystają z tegorocznych propozycji: Muzeum Pomorza Środkowego, Zagrody Albrechta, Wędrownej Barci, WORD i Multikina w Słupsku, Parku Wodnego w Redzikowie, Doliny Charlotty i innych. W każdym dniu półkoloni dzieci mają zapewniony posiłek. Celem zajęć jest stworzenie dzieciom warunków do ciekawego, bezpiecznego i aktywnego spędzania wolnego czasu.

dscn4370dscn4442eba-park-2013-077_resizedimg_0834

Podziel się na:
  • Facebook
  • Google Bookmarks
  • Twitter
  • Blogger.com
  • Drukuj

Dodaj komentarz