Festyn Sportowo-Rekreacyjny w Siemianicach

W parku w Siemianicach na placu gier i zabaw odbył się 11 sierpnia festyn zorganizowany dla dzieci przez Radę Sołecką. Okazją ku temu było oficjalne oddanie do użytku tego nowego miejsca rekreacji i wypoczynku dla mieszkańców, sfinansowanego częściowo ze środków zewnętrznych. W powstanie placu mocno zaangażowali się szczególnie radni z Siemianic pani Zofia Pietrzak i pan Antoni Sobczyk wraz z Rada Sołecką. Po symbolicznym przecięciu wstegi przez dzieci i p. Wójt Barbarę Dykier oraz poświęceniu placu przez Ks. Proboszcza Mirosława Koniecznego rozpoczął się blok atrakcji dla dzieci przygotowany przez Gminny Ośrodek Kultury Gminy Słupsk. Nie zabrakło konkurencji zarówno plastycznych jak i zręcznościowych z nagrodami dla każdego z uczestników. Na dzieci czekał pokaz gigantycznych baniek, najmniejsi zaś mieli okazję poszaleć w zamku dmuchanym. W trakcie imprezy zbierano także propozycje na nazwę placu. Komisji złożonej z p. Wójt, radnych , przedstawicieli Rady Sołeckiej i Dyrektora GOK-u najbardziej spodobała się nazwa”Plac pod brzozami”