Otwarto świetlicę w Kukowie

 

W piątkowe popołudnie, 29 listopada 2013r. w  Kukowie nastąpiło oficjalne otwarcie tegorocznej inwestycji jaką była budowa świetlicy wiejskiej. Dla mieszkańców Kukowa było to niesamowite wydarzenie. W nowym obiekcie pojawiła się bardzo duża część lokalnej społeczności. Byli najmłodsi jak i najstarsi mieszkańcy Kukowa. Nowa świetlica przecież została wybudowana dla wszystkich.
Uroczystość rozpoczęła się od przywitania gości przez panią sołtys Barbarę Orynycz, która jednocześnie zaprosiła do symbolicznego przecięcia wstęgi. Tej czynności dokonały dzieci z Kukowa, a p. wójt i p. sołtys tylko pomagały najmłodszym w obsłudze nożyczek. Każdy chciał zostawić sobie fragment wstęgi na pamiątkę. Na każdej twarzy było widać duże emocje towarzyszące temu wydarzeniu. Kiedy wstęga została przecięta, zaproszony ksiądz Andrzej Osowski poświęcił nowy obiekt i zebrany tłum mógł wejść do środka. W świetlicy czekały już przygotowane potrawy, które przyrządziły panie z Kukowa.
Barbara Dykier – Wójt Gminy Słupsk, w obecności Rady Gminy Słupsk i zebranych gości wyróżniła listami gratulacyjnymi najważniejsze osoby odpowiedzialne za proces inwestycyjny nowej świetlicy, po czym wręczyła symboliczny klucz do obiektu dla p. sołtys. Zanim goście przystąpili do konsumpcji, kilka utworów ze swojego bogatego repertuaru zagrała zaproszona specjalnie na tę okazję Anna Poźlewicz, autorka poezji śpiewanej. Następnie wszyscy zasiedli do stołów, chwaląc uroki nowego obiektu oraz talent kulinarny pań z Kukowa. Podobnym talentem wykazał się radny Andrzej Wolski, który specjalnie na tę okazję przygotował dzika zapieczonego w cieście. Przez cały czas trwania imprezy, przy wejściu do świetlicy wystawione były kroniki, do których wpisywali się goście.
Budowa świetlicy wiejskiej w Kukowie rozpoczęła się w marcu tego br. Wykonawcą prac był Zakład Murarsko – Malarski Czesław Chadacz ze Słupska. Koszt inwestycji to 832 974,60 zł brutto. Inwestycja została dofinansowana z programu PROW na lata 2007-2013, działanie: Odnowa i Rozwój Wsi w wysokości ok 350 000,00 zł brutto.

Podziel się na:
  • Facebook
  • Google Bookmarks
  • Twitter
  • Blogger.com
  • Drukuj

Dodaj komentarz