II Gminny Konkurs Kolęd i Pastorałek

W sobotni wieczór 4 stycznia 2014 roku w Szkole Podstawowej w Bierkowie odbył się II Gminny Konkurs Kolęd i Pastorałek im. Mirosławy Szerszeń, którego celem  jest kultywowanie tradycji świątecznych, upowszechnianie polskich kolęd i pastorałek, promocja solistów i zespołów artystycznych, a także wymiana doświadczeń pedagogicznych i poszerzenie repertuaru wokalnego dla dzieci i młodzieży. Konkurs ten dedykowany jest pamięci Mirosławy Szerszeń – wieloletniej członkini zespołu „Bierkowianki”. Organizatorem był Gminny Ośrodek Kultury Gminy Słupsk, a patronat honorowy nad konkursem objęła Wójt Gminy Słupsk p. Barbara Dykier.

W tym roku z uwagi na mniejszą liczbę zgłoszeń zadecydowano o odejściu od konwencji konkursu i prezentacji utworów przygotowanych przez uczestników w formie wieczoru kolęd. Licznie przybyła publiczność mogła zapoznać się z umiejętnościami wokalnymi solistów i zespołów z terenu Gminy Słupsk od 6 letniego solisty Jakuba Gruszewskiego począwszy, a skończywszy na dorosłych zespołach wokalnych „Pasjonata”, „Bierkowianki” i „Świtezianki. Wśród wykonawców nie zabrakło Oliwii Mądrej z Kusowa, Roksany Kulpy z Bruskowa Małego zespołu „Świerszcze” oraz  zespołów z SP w Bierkowie i świetlicy wiejskiej w Bierkowie. Szczególnie owacyjną reakcję wzbudził występ Ringo Todorovića z Jezierzyc, którego interpretacja wokalna pastorałki „Uciekali” stała na mistrzowskim poziomie. Obecni na sali instruktorzy jednogłośnie stwierdzili że poziom tegorocznego konkursu jest niezwykle wysoki a wykonawcy wspinają się na wyżyny możliwości.

Na specjalne zaproszenie Gminnego Ośrodka Kultury Gminy Słupsk w trakcie tego wieczoru kilkukrotnie wystąpił Tadeusz Picz – wirtuoz skrzypiec z Słupskiej Filharmoni Simphonia Baltica. Wykonał on na skrzypcach kilka najpiękniejszych i najbardziej znanych polskich kolęd.

Organizator pragnie serdecznie podziękować za pomoc w organizacji sołtysowi Bierkowa – Janowi Gruszewskiemu, Dyrektor SP w Bierkowie Grażynie Rożnowskiej oraz Kołu Gospodyń Wiejskich z Bierkowa.

Relacja Miry Hopf w Radiu Koszalin

Podziel się na:
  • Facebook
  • Google Bookmarks
  • Twitter
  • Blogger.com
  • Drukuj

Dodaj komentarz