„Kwietniowa Rewolucja vol. III”

12 kwietnia w hali widowiskowo – sportowej w Jezierzycach odbędzie się turniej tańca breakdance „Kwietniowa Rewolucja”. To już trzecia edycja turnieju organizowanego cyklicznie na terenie Gminy Słupsk. Jak zawsze będzie można podziwiać najlepszych tancerzy w Polsce. W jury ponownie zasiądą doświadczeni bboye, stanowiący trzon polskiej sceny breakdance oraz gość specjalny Bboy Sto Ballov z Rosji. O oprawę muzyczną zadba Dj Kap1 z Mad Skillz Crew. Rywalizacja odbędzie się w dwóch kategoriach wiekowych – do 16 roku życia, oraz powyżej 16 roku życia. Walki odbywać się będą w systemie 2 vs 2.

W trakcie zawodów Kwietniowa Rewolucja vol. III odbędzie się koncert Obywatela MC. To jeden z prekursorów kultury hip hop w Polsce, na scenie obecny od 1994 roku. Wówczas to pod ksywą Kear reprezentował swoje graficiarskie i rapowe ekipy, po tym jak w wieku 18 lat przeniósł się na stałe do Gdańska.
W 2001r. pod szyldem Deluks, wraz z Centem i Rybsonem, we współpracy z Wacem, ukazał się pierwszy oficjalny singiel z udziałem Keara – „Graffiti”. Kawałek ten został wybrany singlem roku w plebiscycie magazynu „Ślizg” i przeszedł do klasyki rodzimego rapu.

Równie dobrze został przyjęty album projektu PCP, który połączył siły grup Deluks, JWP i Intoksynator. Formacja, w skład której wchodziło dziewięciu raperów, dwóch didżejów i producent, otrzymała od czytelników „Ślizgu” nagrodę za debiut 2004 roku. Właśnie na albumie PCP narodził się „Obywatel MC” . Ten solowy numer Keara inspirowany był zmianami systemów politycznych i przemianami społecznymi w Polsce od stanu wojennego do demokracji.

Obywatel MC powrócił do studia i nagrywania, efektem czego jest materiał – podsumowanie miłości Obywatela MC a.k.a Kear Deluks do kultury hipopowej. Jest to hołd oddany jej 4 elementom (RAP, GRAFFITI, TURNTABLISM, BRAKDANCE) i ludziom, którzy reprezentowali i reprezentują jej wartości po dziś dzień.