W Jezierzycach było pięknie

Po raz kolejny w Jezierzycach odbył się pomorski finał wyborów Miss. Organizatorami tego wydarzenia byli Gminny Ośrodek Kultury Gminy Słupsk, Ośrodek Sportu i Rekreacji Gminy Słupsk oraz Przedsiębiorstwo Imprez Artystycznych Impresario z Gdańska.
20 kandydatek wyłonionych z różnych castingów na terenie całego województwa, walczyło o tytuł MISS Polski Ziemi Pomorskiej. Dziewczyny startowały w dwóch kategoriach: nastolatek (do 18 r.ż.) oraz dorosłych.
Na początku każda z panien wyszła na scenę w sukience koktajlowej. Oprócz wykonania układu choreograficznego, dziewczyny przedstawiły się publice i powiedziały kilka słów o sobie.
W kolejnej prezentacji dziewczyny zaprezentowały się w strojach sportowych. Później przyszedł czas, na który jak zwykle wyczekiwali gł. panowie. Panie prezentowały swoje wdzięki w strojach kąpielowych. Między kolejnymi wyjściami dziewcząt, na scenie prezentowały swoje taneczne talenty Arabeski, a przeboje Czerwonych Gitar przypomniała grupa One Moment.
Po prezentacji kandydatek w strojach kąpielowaych, jury udało się na obrady. W przerwie wystąpił kabaret Czwarta Fala, a dziewczęta przygotowywały się do prezentacji w sukniach ślubnych i sukienkach letnich.
Przyszedł wreszcie czas ogłoszenia wyników. Spośród wszystkich kandydatek przyznano następujące wyróżnienia:

MISS Internetu, głosami użytkowników portalu gp24.pl została Anna Łapuć z Gdańska. Wyróżnienie otrzymała również Julia Krzewniak z Lęborka, która zdobyła najwięcej głosów spośród nastolatek.

MISS Foto głosami dziennikarzy została Paulina Janca z Bytowa.

MISS Gracji została Monika Leman z Piaszna.

MISS Publiczności została Karolina Labuda z Jasienia. MISS Publiczności wylosowała również 3 osoby z publiki, które oddały głosy.

II Wicemiss Nastolatek Ziemi Pomorskiej została Andżelika Sandak z Bytowa.
I  Wicemiss Nastolatek Ziemi Pomorskiej została Weronika Rudnicka z Gdańska.
Miss Nastolatek Ziemi Pomorskiej została Anna Jasińska z Kwidzyna.

II Wicemiss Polski Ziemi Pomorskiej została Justyna Pawelczyk z Leman
I Wicemiss Polski Ziemi Pomorskiej została Marta Gockowska z Tczewa.
Miss Polski Ziemi Pomorskiej została Karolina Labuda z Jasienia, której również przypadła nagroda MISS Publiczności.

Pracom jury przewodził Marek Nowotny. W komisji zasiadła również Natalia Kaźmierczak, która został MISS Polski Ziemi Pomorskiej w zeszłym roku. Gminę Słupsk reprezentowali radni Dariusz Perlański i Marian Kużel oraz Ewa Guzińska z działu promocji gminy Słupsk.

Organizatorzy dziękują za pomoc w organizacji tego wydarzenia:
– Dyrektorowi Zespołu Szkół w Jezierzycach – Tadeuszowi Frąckowskiemu.
– Dyrektorowi Zespołu Szkół w Redzikowie – Elżbiecie Domańskiej
– Ochotniczej Straży Pożarnej z Bukówki