Jezierzycka Zeppelinada

26 lipca 2014 roku w Jezierzycach odbyło się podsumowanie projektu „Zeppelinada – podróż sterowcem od skweru mieszkańca Jezierzyc przez ścieżkę edukacyjną z ciekawą historią w tle”. W jego ramach powstała ścieżka edukacyjna dokumentująca pozostałości po dawnej bazie zeppelinów w Jezierzycach, a także Skwer Mieszkańca stanowiący wspaniałe miejsce rekreacyjne. Już o godzinie 14.00 odbył się turniej gry w warcaby sędziowany przez p. Brunona Studzińskiego. Wystartowało w nim 8 osób. Gra odbywała się systemem każdy z każdym. Niekwestionowanym zwycięzcą w tej konkurencji został jezierzycki radny Dariusz Perlański. Gra odbywała się na specjalnych dwóch stołach z planszami, które w ramach projektu na stałe stanęły na Placu Mieszkańca. O godzinie 16.00 oficjalnego podsumowania projektu, a następnie otwarcia skweru dokonała p. Wójt Barbara Dykier. Dalsza część uroczystości odbyła się na placu przy szatni klubu Stal Jezierzyce. Na scenie w części artystycznej zaprezentował się kabaret z Jezierzyc, wokalistki z Gałęzinowa, a także multiinstrumentalistka Anna Sójkowska. Ogłoszono także wyniki konkursu na najładniejszego „Zeppelina” z surowców wtórnych – laureatem okazała  się trzyosobowa rodzina Perkowskich z Jezierzyc. O sterowcach opowiedział Marcin Barnowski – autor książki „Boskie Cygara”. W tym czasie w budynku szkoły można było obejrzeć film o Jezierzycach nakręcony w ramach projektu. Dla dzieci Gminny Ośrodek Kultury przygotował „Strefę Malucha”, w której można było wziąć udział w licznych konkursach plastycznych. Tuż obok zapoznać się można było z wystawą zdjęć pod hasłem „Jezierzyce wczoraj i dziś”. Niewatpliwą atrakcją sobotniego popołudnia okazało się lądowanie spadochroniarza Mirosława Wyszomirskiego – był to jego 2906 skok. Od godz. 19.00 rozpoczęła się zabawa taneczna prowadzona przez zespół MKdance z wokalistką Mirosławą Chłodnicką na czele.

więcej zdjęć w galerii