I Gminny Konkurs Recytatorski dla Przedszkolaków

     Gminny Ośrodek Kultury Gminy Słupsk gościł na scenie w Głobinie najmłodszych mieszkańców gminy Słupsk. Dzieci brały udział w I Gminnym Konkursie Recytatorskim dla Przedszkolaków „Boćki i Bocianki”. Pomysłodawcą imprezy była Hajka Święch, instruktor teatralny GOKu. Konkurs odbył się 24 października b.r. i był swoistym świętem słowa. Dzieci prezentowały się w dwóch kategoriach: „Bocianki” – 3-4 lata i „Boćki” – 5-6 lat, a oceniało je Jury w składzie:

– przewodniczący – Grzegorz Gurłacz- GOK Damnica

– członek – Jerzy Barbarowicz – PTL „Tęcza”

– członek – Tatiana Skumiał – PTL „Tęcza”

            W konkursie, którego organizatorem był GOK Głobino, PTL „Tęcza”, a Patronem Honorowym wójt gminy Barbara Dykier, wzięło udział 19 uczestników, a kibicował im Oddział Przedszkolny z SP Głobino. Wszystkie dzieci otrzymały nagrody i upominki, a także słodkie bułeczki i napoje. Pracownicy GOK stworzyli dzieciom miłą atmosferę i wiele atrakcji dodatkowych (kino domowe, kolorowanki, lekcja z lalką teatralną/pokaz lalek przygotowany przez Tatianę Skumiał oraz spotkanie z maskotką gminy Bocianem Kacprem).

            Zwycięzcy konkursu:

* Kategoria „Bocianki”

        I miejsce – Nikola Mikucka – Przedszkole „Poziomka” Włynkówko

       II miejsce – Maja Świderek – Punkt Przedszkolny SP Głobino

       III miejsce – Aleksander Dzierżyński – Punkt Przedszkolny SP Głobino

 * Kategoria „Boćki”

       I miejsce – Szymon Woźny – ZS Jezierzyce

       II miejsce – Zofia Borkowska – Przedszkole „Poziomka” Włynkówko

       III miejsce – Adam Tracz – SP Bierkowo

         Pozostali uczestniczy otrzymali wyróżnienia. Grand Prix Konkursu zdobył duet Martyna Kiedrowska i Antonina Niska z Punktu Przedszkolnego przy ZS Siemianice, które zaprezentowały brawurowo scenkę „Dylematy Żaby i Bociana” wg tekstu Anny Kowalewicz, nauczycielki przedszkola, która również otrzymała honorową statuetkę z bocianem od Jury.

Podziel się na:
  • Facebook
  • Google Bookmarks
  • Twitter
  • Blogger.com
  • Drukuj