TARLISKO 2014

W minioną sobotę  6 grudnia 2014 roku w Krępie Słupskiej odbył się III Rajd Pieszy Na Orientację – TARLISKO 2014 czyli z trocią Nam po drodze. Organizatorami rajdu byli Gminny Ośrodek Kultury Gminy Słupsk wraz z Pomorskim Zespołem Parków Krajobrazowych Oddział Park Krajobrazowy „Dolina Słupi”. Na przygotowanych przez organizatorów trasach wystartowało przeszło 120 uczestników. Ich zadaniem było przy pomocy mapy odnalezienie punktów kontrolnych. Rywalizację na trasie dziecięcej – szkoły podstawowe zdominowała SP nr.2 z Ustki zajmując wszystkie trzy miejsca na podium.

Miejsce I zajęli: Joanna Łukowicz, Nikodem Ściubek, Mikołaj Podściański i Martyna Wiech. Drugie miejsce zdobyli Mikołaj Mordal, Jakób Brzóska i Igor Radziński, zaś trzecie Kamila Skup i Dominika Zając. W kategorii tej startowały grupy do pięciu osób bez opiekuna.

W kategorii szkoły podstawowe – klasy początkujące ( uczniowie klasy I-III z opiekunem) zwyciężyła klasa II a ( grupa 2) z SP nr. 2 z Ustki, drugie zaś miejsce Maciej Głaszcz z tatą. Trzeciego miejsca nie przyznano.

Laureatem w kategorii trasa dziecięca – gimnazjum zwyciężył Jakub Latos.

W rajdzie udział wzięły miedzy innymi grupy zorganizowane z SP nr 2 w Ustce, SP z Wrześcia, świetlicoraz klub seniora z Redzikowa i Redzikowa Osiedle. Nie zabrakło także uczestników indywidualnych.

Sobotni rajd pieszy połączony był z finałem warsztatów edukacyjnych dla 150 uczniów, realizowanych przez GOK Gm. Słupsk w ramach projektu:

„Z Rybą za Pan Brat”  aktywizacja i integracja społeczności lokalnej na obszarze SGR ze szczególnym uwzględnieniem  terenu Gminy Słupsk poprzez promocję działań ukierunkowanych na wzrost spożycia ryb oraz poszerzenie oferty w tym zakresie.

Projekt ten współfinansowany jest przez Unie Europejską ze środków finansowych Europejskiego Funduszu Rybackiego zapewniającą inwestycje w zrównoważone rybołówstwo.

W ramach zorganizowanych zajęć uczniowie z pięciu szkół w listopadzie uczestniczyli w warsztatach edukacyjnych zorganizowanych w siedzibie Parku Krajobrazowego „Dolina Słupi”, oraz na sztucznym tarlisku i przepławce. Ich zadaniem było przygotowanie prezentacji dotyczącej wybranego gatunku Ryby oraz haseł proekologicznych związanych z akwakulturą. Prezentacje były oceniane przez pracowników Parku Krajobrazowego. Laur zwycięstwa powędrował do SP w Głobinie, drugie miejsce zajęło SP Bierkowo trzecie SP Wrzeście, czwarte SP Włynkówko natomiast piąte SP nr. 2 z Ustki.

Organizatorzy serdecznie dziękują za udział wszystkim uczestnikom i już teraz zapraszają na kolejna edycje rajdu