Finał Projektu FIO

W dniu 17 grudnia 2014 r w siedzibie Gminnego Ośrodka Kultury Gminy Słupsk odbył się finał projektu „3 w 1 – społecznik, lider, obywatel czyli aktywna świetliczanka”. Projekt dofinansowany został ze środków Funduszu Inicjatyw Obywatelskich na rok 2014 i realizowany był przez Stowarzyszenie „Nasza Krępa” w partnerstwie z Gminnym Ośrodkiem Kultury Gminy Słupsk i Wydawnictwem „Szarek”. Celem projektu był wzrost poziomu edukacji i kompetencji 12 opiekunów świetlic wiejskich z terenu Gminy Słupsk poprzez realizację cyklu warsztatów przygotowujących ich do podejmowania skutecznych działań aktywizująco – integracyjnych na rzecz małych społeczności lokalnych. Projekt swoim działaniem obejmował teren Gminy Słupsk, a warsztaty projektowe odbywały się w świetlicach wiejskich. Łącznie w ramach projektu świetliczanki wzięły udział w blisko 120 godzinnym szkoleniu. Uczyły się na przykład sztuki układania bukietów z kwiatów polnych podczas warsztatów florystycznych poznawały kulturę regionu w ramach warsztatów ceramicznych, ale też miały warsztaty wolontariatu, komunikacji społecznej i animacji lokalnego środowiska wiejskiego. Jednym słowem projekt „ 3 w 1 – społecznik, lider obywatel czyli aktywna świetliczanka określić można jako niezbędnik aktywnej świetliczanki ponieważ poprzez wzrost umiejętności i kwalifikacji własnych świetliczanki wzbogacić będą mogły ofertę edukacyjną świetlic wiejskich z terenu Gminy Słupsk, a tym samych skuteczniej aktywizować wielopokoleniowe środowiska wiejskie na terenie Gminy Słupsk. W finale projektu świetliczanki zaprezentowały się w pantomimie pn. „Koło życia” przygotowanej w ramach projektowych warsztatów teatralnych prowadzonych przez panią Halinę Święch.