Jubileuszowy przegląd

Ponad 100 uczestników wzięło udział w minioną sobotę w XV, jubileuszowym Powiatowym Przeglądzie Kolęd i Pastorałek, który odbył się po raz kolejny w kościele parafialnym w Jezierzycach wypełnionym po brzegi publicznością. Organizatorem imprezy było Centrum Kultury i Biblioteka Publiczna Gminy Słupsk (dawny GOK w Głobinie), zaś współorganizatorami Starostwo Powiatowe w Słupsku i Centrum Edukacji Regionalnej w Warcinie. Uczestnicy rywalizowali w kategoriach: Szkoły Podstawowe klasy I-III oraz IV-VI – soliści, gimnazja i szkoły średnie – soliści, dorośli – soliści, szkoły podstawowe, gimnazja i szkoły średnie – zespoły, dorośli – zespoły. W jury zasiedli: Andrzej Machutta – wieloletni wykładowca Akademii Pomorskiej, Piotr Mach – koncertmistrz Filharmonii Sinfonia Baltica oraz Violetta Wójcik – Dyrektor Młodzieżowego Domu Kultury w Słupsku. Zmaganiom konkursowym z uwagą przysłuchiwała się skarbnik gminy Słupsk Ewa Jasiewicz oraz licznie przybyli radni i sołtysi, oraz dyrektorzy ośrodków kultury i szkół. Ogłoszenie wyników poprzedził występ zespołu w składzie Tadeusz Picz, Adriana Kuczun, Aleksandra Baranowska, Maciej Banachowski.

Po wysłuchaniu wszystkich prezentacji przewodniczący jury Andrzej Machutta stwierdził, że poziom tego konkursu nadal rośnie, a wielu wykonań nie powstydziliby się nawet profesjonalni artyści.

Tegorocznym odkryciem Przeglądu okazał się absolwent Państwowej Szkoły Muzycznej I stopnia w Lęborku Piotr Fitowski z Potęgowa, zdobywca Grand Prix konkursu za wykonanie „Witaj Gwiazdo Złota”. Instruktorem Piotra jest Daniel Spoczyński.

Organizatorzy serdecznie dziękują Dyrektorowi Zespołu Szkół w Jezierzycach Tadeuszowi Frąckowskiemu za udostępnienie na potrzeby wykonawców pomieszczeń szkolnych. Szczególne podziękowania kierujemy do księdza Feliksa Samulaka. Dzięki jego życzliwości przegląd ponownie mógł odbyć się ponownie w przepięknym wnętrzu jezierzyckiego kościoła.

Powiatowy Przegląd Kolęd i Pastorałek ma charakter cykliczny. Już teraz serdecznie zapraszamy na XVI jego edycję, licząc na jeszcze większe zainteresowanie zarówno ze strony wykonawców, jak i publiczności.

Wyniki XV Powiatowego Przeglądu Kolęd i Pastorałek

Grand Prix – Piotr Fitowski

Soliści

Miejsce 1 – Igor Żółciński