Gospodarze obronili tytuł

Centrum Kultury w Głobinie oraz Ośrodek Sportu i Rekreacji Gminy Słupsk byli organizatorami II Zimowego Turnieju Sołectw. Impreza odbyła się 15 marca w hali widowiskowo – sportowej w Jezierzycach. Do turnieju zgłosiło się 12 pięcioosobowych zespołów. Tradycyjnie w każdej z ekip musiała się znaleźć kobieta i dziecko do 16 r.ż. W tym roku sołectwa mierzyły się w 7 konkurencjach. Sędzią głównym zawodów był Zbigniew Podolak – dyrektor Centrum Kultury i Biblioteki Publicznej Gminy Słupsk. Zawodnicy próbowali sił we wspinaczce na ściance, przeciąganiu liny, kręglach i koszykówce. Były też dość nietypowe konkurencje jak „Transporter”. Zadanie polegało na pokonaniu wyznaczonego toru przez całą drużynę na 6 plastikowych skrzynkach. W kolejnym zadaniu zawodnicy mierzyli się z prawami fizyki, będąc przyczepieni gumową liną na ogromnym „dmuchańcu”, starali się jak najdalej przyczepić poduszkę na rzepie. Ostatnią z konkurencji był popularny bokser znany z nadmorskich promenad. Okazało się, że w gminie Słupsk mieszka sporo siłaczy.

Rywalizacja jak zwykle była bardzo zacięta i niewielkie różnice punktowe dzieliły wszystkie drużyny. Ostatecznie najlepsi, tak jak w zeszłym roku, byli reprezentanci Jezierzyc Osiedla, czyli gospodarzy. Na drugim miejscu uplasowało się sołectwo Strzelino, na trzecim sołectwo Jezierzyce, czwarte było sołectwo Gać. Pełna lista wyników poniżej.

Zwycięskie drużyny otrzymały puchary, dyplomy i nagrody w postaci sprzętu sportowego oraz wejściówek do Parku Wodnego Redzikowo.

Wyniki II Zimowego Turnieju Sołectw

01. Sołectwo Jezierzyce Osiedle