Dzień Mieszkańca Gminy Słupsk

DSC_0265       23 maja w sobotę odbył się Dzień Mieszkańca Gminy Słupsk, połączony z 25 – leciem powstania Samorządu Terytorialnego. Początkowo kapryśna pogoda nie sprzyjała, jednak po kilku chwilach upragnione słońce wyszło zza chmur. Dzień Mieszkańca, dla niektórych rozpoczął się już o godzinie 12.00 marszem Nordic Walking. Występy na scenie rozpoczęły się około godziny 14.00. Swoje umiejętności muzyczne prezentowały dzieci z gminnych szkół. Na scenie wystąpił również Zespół Flame z Bierkowa. O godzinie 16.00 wszystkich gości powitała wójt gminy Słupsk – Barbara Dykier.Podczas Dnia Mieszkańca rozstrzygnięto konkurs na piosenkę o Gminie Słupsk. Do konkursu zgłosiły się 4 zespoły. Reprezentowane były szkoły:

  • Szkoła Podstawowa z Głobina z piosenką “Tu gdzie warto być”,
  • Szkoła Podstawowa z Włynkówka z piosenką pod tytułem“Gmina Słupsk – moje miejsce”,
  • Zespół Szkół w Jezierzycach i zespół Świerszcze z piosenką pt.:“Nasza Gmina”
  • Zespół Szkół w Siemianicach z piosenką “Słupska to gmina”.

Po obradach jury zdecydowało, iż wygrywa piosenka zespołu Świerszcze (Zespół Szkół w Jezierzycach). Jako nagrodę, zespół otrzymał bon o wartości 500 zł, pozostali uczestnicy otrzymali również bony o nominale 200 zł. Wręczając i gratulując wszystkim wokalistom, pani wójt podkreśliła i doceniła zaangażowanie oraz pracę nad stworzeniem piosenki. Wszystkie zespoły wykazały się niezwykła pomysłowością. Na koniec wszyscy zebrani wspólnie odśpiewali wygrana piosenkę – „Nasza Gmina”.
Dalsza część Dnia Mieszkańca przebiegła pod znakiem muzyki. Wystąpiły między innymi: zespół Świtezianki, chór Pasjonata, zespół Świerszcze, soliści ze świetlicy w Bruskowie Małym oraz Gałęzinowie. Na scenie zatańczył również zespół Haribo Crew. Największym zaskoczeniem i niespodzianką dla wszystkich był występ strażaków z gminnych jednostek OSP. Pod pretekstem pożaru przedostali się na scenę i wspólnie zatańczyli strażacką zumbę. Bez wątpienia była to największa atrakcja i niespodzianka tego dnia. Już tradycyjnie odbyło się losowanie nagród w konkursie „Broszura Budżetowa”. Po niej swój występ rozpoczął kabaret DKD, po nim wystąpił zespół One Moment.
Tego dnia mieszkańcy gminy Słupsk mogli otrzymać bezpłatne wejściówki do wszystkich atrakcji oferowanych przez Dolinę Charlotty (Fokarium, Zoo oraz Wodne ZOO Safari). Swoje stoiska miały Koła Gospodyń oraz gminne szkoły, które prezentowały swoja ofertę. Najmłodszych zapraszał kącik malucha, gdzie na najmłodszych czekały gry, zabawy, malowanie twarzy, trampoliny oraz dmuchańce.

DSC_0132DSC_0096DSC_0161

Podziel się na:
  • Facebook
  • Google Bookmarks
  • Twitter
  • Blogger.com
  • Drukuj