Finał projektu „Kulturowo i wielopokoleniowo wokół świetlicy wiejskiej”

DSC_2850W sobotę, 27 czerwca, odbył się festyn rodzinny, który stanowił finał projektu „Kulturowo i wielopokoleniowo wokół świetlicy wiejskiej” zrealizowanego przez Centrum Kultury i Bibliotekę Publiczną Gminy Słupsk. Projekt ten otrzymał darowiznę na jego realizację  z Fundacji Banku Zachodniego WBK w ramach konkursu „Tu mieszkam, tu zmieniam”

Projekt powstał z inicjatywy  sołtys Wiklina pani Marii Łuczki-Furmanek, która aktywnie zaangażowała się w jego realizację.

Zrealizowano go  w sołectwie Wiklino. W jego ramach dla grupy ponad 30 mieszkańców w okresie od lutego do końca czerwca odbyły warsztaty kulinarne, ceramiczne, teatralne oraz wyrobów z siana. Zorganizowana została wystawa po tytułem „Wiklino wczoraj i dziś” oraz wystawa starego sprzętu, ogłoszono także wyniki konkursu fotograficznego ” Wiklino w obiektywie”.

Ponadto odbył się konkurs na najpiękniejszy wianek oraz konkurs plastyczny „Kwiat Paproci”. Na zakończenie zaprezentowano efekt warsztatów teatralnych czyli widowisko plenerowe „Driady, strzygi i inne strachy” w reżyserii Hajki Święch.

W naturalnej scenerii, na polanie kilkuset widzów obejrzało widowisko, w którym czterdzieścioro aktorów wcieliło się w postacie legendy o kwiecie paproci. Aktorzy, to mieszkańcy Wiklina i okolic.

Na scenie  plenerowej wystąpiły całe rodziny, babcie z wnukami, mamy z dziećmi i małżeństwa. Piękną muzykę do widowiska opracowała Anna Rapa.

DSC_2425DSC_2330

DSC_2195DSC_2116