Wszystkie współrzędne prowadzą do Krępy Słupskie

DSC_017422 sierpnia w Krępie Słupskiej odbyły się zawody geocaching „Biegaj i licz”. Geocaching to zabawa w „poszukiwanie skarbów” z wykorzystaniem odbiornika GPS. Centrum Kultury z Głobina w zeszłym roku pozyskało fundusze na popularyzację tej formy aktywności na terenie gminy Słupsk. W ramach projektu zostały przeprowadzone warsztaty, zakupionych zostało 15 urządzeń GPS i zostało założonych 20 oficjalnych skrzynek (tzw. Keszy) w różnych miejscach gminy. Od tego czasu popularność zabawy nie spada. Dzięki temu na zawodach, których organizatorami byli Stowarzyszenie „Nasza Krępa” , Starostwo Powiatowe w Słupsku oraz Centrum Kultury w Głobinie, pojawiło się blisko stu uczestników, w większości z terenu gminy Słupsk. Impreza stanowiła element projektu „Żyj Aktywnie” dofinansowanego przez starostwo w ramach realizacji zadania publicznego „Wspieranie i upowszechnianie kultury fizycznej i sportu”

Zainteresowanie było na tyle duże, że ostatecznie organizatorzy znieśli ograniczenia terytorialne, bo swój udział zadeklarowali uczestnicy ze Słupska, Bytowa czy Bydgoszczy.

W zmaganiach można było wziąć udział w kategorii indywidualnej oraz grupowej. Wszyscy startujący mieli za zadanie w ciągu godziny odnaleźć jak najwięcej ukrytych „keszy”, rozmieszczonych w różnych miejscach w Krępie Słupskiej. Ich lokalizacja była możliwa dzięki otrzymanej liście zawierającej współrzędne ukrytych skrzynek. Im dalej trzeba było się na poszukiwania wybrać, tym więcej punktów zdobywało się za znalezisko.

– Sam w wolnym czasie bawię się w geocaching. To ciekawa forma aktywnego wypoczynku, dzięki której można spędzić czas na świeżym powietrzu i dobrze się bawić, również ze znajomymi. – mówi Maciej Flisak z Centrum Kultury Głobino. – Cieszę się, że zainteresowanie zabawą nie spada. W przyszłym roku na pewno zorganizujemy kolejne zawody, na które zaprosimy uczestników z całej Polski.

W minioną sobotę w kategorii indywidualnej miejsca kolejno zajęli:

Piotr Grabaszewski, Artur Galant, Joanna Galant. Drużynowo na pierwszych trzech miejscach uplasowały się: Świetlica z Grąsina, Tuptupki ( drużyna z Lubuczewa, Wieszyna i Słupska), Świetlica z Bukówki. Zwycięzcy otrzymali sprzęt turystyczny i wejściówki do Mission: Escape w Redzikowie. Zabawę zakończyło wspólne ognisko.